Bailie Nicol Jarvie

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Odpovědět
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Bailie Nicol Jarvie

Příspěvek od sandrider »

Blend složený z 8 singl malts z Highlands (např. Glenmorangie), Speyside (např. Glen Moray), Isla a z grain whisky. V sudech zraje 6 – 8 let a obsahuje 60 % singl malt a 40 % grain whisky. U nás se špatně shání, za vzorek děkuju Petrovi.
bailie-Nicol-Jarvie.jpg
Alkohol:40 %
Barva:
Aroma:příjemné, lehké, převládají citrusy, trocha trávy
Chuť:nic výrazně nevyčnívá, opět citrusy, vanilka, slabý kouř, na 40% celkem ostrá
Dozvuk:středně dlouhý, trochu kouře
Shrnutí:Povedený blend za přijatelnou cenu (500,-), řadím ho o kousek níž než Compass Box Great King St.
Velikost:vzorek
Body:Bez bodování, ale pravděpodobně bych se pohyboval kolem 80, spíš lehce pod
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Bailie Nicol Jarvie

Příspěvek od Nethar »

Třetí kousek po pauzičce mě na festivalu vrhl zase z high-exclusive vod pěkně do reality k míchané whisky (no i když stále v obchodní sféře vlivu Glenmorangie (LVMH)). A to k velmi pitelné míchané whisce, za festivalový tip děkuji Marvinovi.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50662
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bailie-nicol-bl
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Akce:Whisky Festival 2014
Aroma:spíše méně výrazná vůně, skoro až nic necítím (sice trochu nelogicky předcházela Glenmorangie Artein, ale byla tam přestávka, takže na to bych se nevymlouval), takové jemné, kytičkové
Chuť:nasládlá chuť, na blend velmi pohodová, určitě ne hořká, dobře pitelná
Dozvuk:kratší, ale v pohodě
Shrnutí:U Petra asi za 550, no to si sice radši připlatím za výraznější jednosladovou, ale stejně nezbývá než si povzdechnout, že takhle v pohodě nechutná většina blendů
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Bailie Nicol Jarvie

Příspěvek od Marvin »

Aroma:Lehce sladké, trochu kyselé ovoce.
Chuť:Velmi příjemná a plná na blend, ovocná, sladká.
Dozvuk:Střední.
Shrnutí:Výborný blend. Poznámky z Whisky Festivalu 2014. Uvedena i v knize 101 Whiskies to Try Before You Die ;) .
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Bailie Nicol Jarvie

Příspěvek od Hunter »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50662
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:Vůně je příjemná, svěží, lehká ale ne nevýrazná, zanechává mírně štiplavý dojem. Ovoce, hlavně hrušky a jablka, med, travnatost. máslovost. Vůně je to osibitá, nepřipomíná mi žádný jiný blend, svým výrazem je podobná single maltkám (83 b)
Chuť:Krémově ovocná, bohužel mi ale přišla řídká, vodnatá, v dochuti dřevitě nahořklá, s mírně pikantním dozvukem. (71 b)
Body:77
Shrnutí:Bohužel ve výsledku jen průměrný blend, vůní mě hodně zaujal, ale v chuti velmi zklamal. Ochutnal jsem jen vzorek dovezený z letošního whiskyfestivalu. Pro jistotu ještě přechutnám, až bude možnost, ostatní ji hodnotí mnohem lépe.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Bailie Nicol Jarvie

Příspěvek od xenopus »

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/50662
Alkohol:40 %
Barva:
Podrobnosti:0,02l vzorek na WF2017
Aroma:Poměrně jednoduché, v zásadě ovocné, ale vystupuje lihovost, což se mi moc nelíbí. Dřevitá kořenitost, červené ovoce, čokoláda.
Chuť:Velké překvapení v chuti - poměrně plná, vyvážená kořenitost a sladkost, velmi dobré. Dřevo, hrušky, citrusová nakyslost a stopa vanilky.
Dozvuk:Dřevitý, už lehce nahořklý, ale pořád sladký. Dřevo, svěží ovocnost, ananas.
Shrnutí:Nejsem jako Karel Pinka, který si kdysi koupil karton, takže jsem vzal zavděk vzorkem s tím, že tohle už si asi nikdy nedám. Abych řekl pravdu, není to úplně můj styl, takže ničeho nelituji, ale jinak velmi dobré. Když chuť je výrazně lepší než vůně, tak je to vždycky na pití lepší než naopak.
Body:85
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Odpovědět