Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od Radek »

Petr píše: 18 pro 2018, 19:12 P.S. Kdyby vám text něco připomínal, tak nejde o čistou podobnost ani náhodou.
jj... poznal jsem to :D
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od xenopus »

Dozvuk: Hodně pluchovitý“ ;)
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od Martin2 »

Martin Krupička například Laphroaig
Chuť: kouř, seno, banán, mango, sůl, hořká čokoláda, tabák

Občas mě překvapí co všechno neochutnal - další chutě jsem tuším četl: rašelina, čerstvá kůže, luční květy a další pro mě neobvyklé věci co bych měl v ústech jen nerad.

Asi chápu že spíš autor myslí čichový vjem a možná to má nějak propojené s chutí ale za mě bych některé věci chutnat nechtěl - no řekněte sami kdo jste přežvykovali nebo olizovali např. seno, tabák, rašelinu (hlínu), kůži (kabelku nebo boty), luční květy ??? A jak jde ochutnat kouř - možná popel, ale kouř???
Za mě některé věci velice zvláštní a rozhodně je nechci mít v hubě nebo na jazyku.
A oblíbená spálená guma - pokud to někdo popisuje jako chuť, přiznejte se kdo jste olizoval spálenou pneumatiku a když to nebyla pneumatika tak jaká guma to byla :mrgreen:
Co jsem skutečně svého času ochutnal byl tabák (do dýmky/na balené cigarety) a vybavuji si že to byl pěknej hnus, hořký jaxviňa a štípalo to - takže to hned plivete a chcete na to co nejdřív zapomenout :lol:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od joy »

Hele ono neni tak, ze bys to primo ochutnaval. Tobe se nikdy nestalo pri skakani na seniku, ze ses toho nadychl tak, zes to mel az v hube? To stejny spalena guma. Nekdy je to i o vjemech z nosu, ze i v chuti pocitujes neco z vune.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od salam15 »

Z tohoto pohledu jsou všechny popisy chutí úplně mimo. Chuťové pohárky poznají sladké, slané, hořké, kyselé - všechno ostatní rozpoznáme jen díky čichu. Jinak k tomu tabáku - když kouříš doutník, tak ta chuť, co po kouři "zůstane na jazyku" je to, co třeba já označuji tabákovou chutí. Vzhledem k tomu, že doutník je 100% tabák, tak mi to nepřijde mimo a ani nemám pocit, že bych ho kvůli tomu musel zkoušet jíst
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od Martin2 »

salam15 píše: 29 bře 2021, 08:23 Z tohoto pohledu jsou všechny popisy chutí úplně mimo. Chuťové pohárky poznají sladké, slané, hořké, kyselé - všechno ostatní rozpoznáme jen díky čichu. Jinak k tomu tabáku - když kouříš doutník, tak ta chuť, co po kouři "zůstane na jazyku" je to, co třeba já označuji tabákovou chutí. Vzhledem k tomu, že doutník je 100% tabák, tak mi to nepřijde mimo a ani nemám pocit, že bych ho kvůli tomu musel zkoušet jíst Obrázek
jj to s tím doutníkem beru - to mi nedošlo, a takto to chápu, no problemo. Nemyslel jsem to tak absolutně jako slaný, sladký a ty základní chutě ale spíš mi občas popis chutí přijde zaměněný s vůní. Já si představuju popis chuti jako něco co někdo někdy měl v hubě - tedy ochutnal, ne slyšel, cejtil nebo viděl.
OK asi lze chápat i seno a spálenou gumu a tedy i ten kouř - zbyde to luční kvítí. Ale asi chápu.
Jen mě prostě vždycky zarazí a pobaví ta netypická přirovnání chutí jako mech, tráva, smrková kůra, jehličí, síra, žumpa apod. prostě věci co se normálně do pusy nedávaj.
Jsem pak nametenej protože si nedokážu představit jak ta whiska teda chutná a říkám si spíš jak sakra chutná mech a kdo ho (ten mech) hergot kdy koštoval :shock: :mrgreen:
joy
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2785
Registrován: 27 úno 2014, 17:20
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od joy »

Tak budes se divit, mech i treba vres jsem ochutnaval, ale zrovna u vresu jsem byl zklamany (stejne jako z vune vresu). Ten ceskej proste nevoni a nijak nechutna. Kuzi, pisek, kameni jsem treba chutnal jako dite, decka strcej do huby vse.
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od salam15 »

Smrkovou kůru, mech a podobné věci do popisu dávám, když mi ta chuť evokuje jejich vůni - tedy: to chutná úplně stejně jako voní smrková kůra. Přijde mi to OK. Když tam dáváš sluchové, hmatové a vizuální vjemy, tak to už mi přijde mimo...
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od Nethar »

Jako každá whisky samozřejmě šplouchá jinak, to chce taky hodnotit, co ti to šplouchání připomíná, takže sluchové vjemy za mě ok, ale pochopitelně ne do chuti, ale do audio vjemů, připravím k tomu frekvenční škálu, něco jako máme na barvu.
Uživatelský avatar
Pet
Znalec
Znalec
Příspěvky: 961
Registrován: 02 čer 2013, 14:39
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Vtipné, kuriózní a bizarní degustační hlášky

Příspěvek od Pet »

Salam má pravdu. Některý vůně si zapamatuju. Když očuchám whisky, občas se tam objeví vůně co znám. Vyloženě různý věci z kuchyně, z lesa. Ony jsou takový zapamatovatelný.
Obrázek
Odpovědět