GlenDronach 18 yo 1991 Oloroso Sherry Butt Cask 2512

sandrider
Znalec
Znalec

GlenDronach 18 yo 1991 Oloroso Sherry Butt Cask 2512

Příspěvek od sandrider » 23 kvě 2012, 10:09

Další rozšíření zdejší sbírky z palírny Glendronach, tentokrát jde o single cask. Vybral jsem vzorek 18 yo, destilované v roce 1991 a lahvované 2010. Očekávání jsou vysoká, pojďme se na ni podívat.
GRNOB.1991V2.jpg
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/18796
Alkohol:51,9 %
Barva:
Aroma:samozřejmě sherry, jemná a sladká, zároveň se objevují nakyslé tóny, lakované dřevo, káva, začátek mě nadchl
Chuť:sherry, ovoce, rozinky, alkohol tak akorát, moc dobrá
Dozvuk:středně dlouhý, hřejivý, ideální na zimu, pro mě je to takové "vánoční pití"
Shrnutí:Chuť nepatrně zaostává za vůní, ale i tak výtečná whisky, ředění jsem nezkoušel. Pro mě jeden z hlavních kandidátů na další nákup
Velikost:vzorek, dík patří Petrovi
Body:Pro mě 90+ teritorium

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: GlenDronach 18 yo 1991 Oloroso Sherry Butt cask 2512

Příspěvek od Hunter » 23 kvě 2012, 10:30

No, naladil jsi mě, z Whisyfestivalu jsem si dovezl vzorek něčeho podobného, a očekávám minimálně stejně pozitivní zážitek, jako popisuješ, sandridere. :handgestures-thumbupright:
http://www.whiskybase.com/whiskies.php? ... kyid=16918
A to její hodnocení na WhiskyBase je až neuvěřitelné, při tolika lidech...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 23 kvě 2012, 13:24

O 3315 jsem taky uvažoval, nakonec jsem zvolil o 2 roky mladší a o cca. 300 levnější. I těch cca. 1900 za 2512 je pro mě hodně, ale myslím, že to budou dobře utracené peníze. Kdy se na ni chystáš? Jsem velmi zvědav :)

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 kvě 2012, 13:29

No...možná, že dnes.I když jsem měl v plánu srovnávací test blendů, ale asi to po tvé recenzi přehodnotím. A to mě čeká ještě i Balvenie 30y, mám tam pár klenotů v zásobě.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 23 kvě 2012, 23:00

Budu se těšit na další hodnocení :)

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 02 kvě 2015, 12:33

Web:http://glendronachdistillery.com/products/singlecask.php
Alkohol:51.9 %
Velikost:vzorek WF2015
Aroma:sušší sherry, trochu dřeva, hutné a hladké (b.1/3)
Chuť:napoprvé hlavně dřevitá. pak hřebíček, lékořice, ovoce a nakyslá vínovost (b.2/4)
Dozvuk:dřevitý, nasládlý, hrozny (b.1/2)
Shrnutí:v přímém porovnání s dvaadvacetiletou PX variantou hodně velké zklamání, holt jsem více na sladké pochoutky. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 13 kvě 2015, 09:38

Barva:
Alkohol:51,9 %
Aroma:Citrusy s čokoládou, fíky, belgické pralinky. Pichlavé citrusy ve vůni mě hodně překvapily.
Je to trochu jiný výraz, než jsem čekal. (85 b)
Chuť:Uhlazená, krémová chuť s velmi pěkným sherry dojmem, s vánočním kořením. Hřejivá, v dochuti spíš suchá. (89 b)
Body:87
Shrnutí:Ochutnána na Whiskyfestivalu 2015. Mé hodnocení 87, na Whiskybase průměr z 29 hodnocení 87,3, jak jsem říkal, mám to s tou Whiskybase dobře sladěné. :mrgreen: Musím trochu popíchnout ty kluky, co nebodují. ;)

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2015, 20:22

Hunter píše:...mám to s tou Whiskybase dobře sladěné. :mrgreen: Musím trochu popíchnout ty kluky, co nebodují. ;)
Teď prosím vás přímo nedokazuju nic o smysluplnosti či nesmysluplnosti bodů, radši to ještě předesílám. Jen jsem se na pár minut ukryl před tchýní (ano, máme návštěvu, ano, zase mi určitě ubydou nějaké lahve :lol: ), proto místo nedělní chvilky poezie vkládám páteční chvilku statistiky (já si stejně myslím, že když mám hromadu čísel, tak z toho ty směrodatný odchylky počítat můžu :lol: ) A ano, nemám nic lepšího na práci (V kuchyni je tchýně. Opakuji: V kuchyni je tchýně!)

Jen jsem hodil do sloupečků to CSV z WB, abych porovnal to sladění a abych se nemusel cítit tak brutálně popíchnut 8-) V průměru se od průměrných bodů whisek na WB lišíš o 2,79 (můžeme pro zjednodušení zanedbat, že jedno z těch hodnocení je vždycky tvé a že jsou tam whisky, které jsi hodnotil jenom ty, či ty jako jeden z mála, což samozřejmě výsledku pomůže, ale tak moc se s tím šťourat nebudu). Radši ještě zdůrazním, že vím, že to neznamená, že jsi o cca 3 body vedle od správné hodnoty. Je to pouze vcelku nezajímavá vzdálenost od toho "sladění". To znamená, že když se někdy takto pěkně shodnete, jinde se zase celkem o 5,58 bodů netrefíš. Jednou se netrefíš o těch cca 6 (což je mimochodem velké rozmezí, protože se tam vejde 60 % tvých whisek; 90 % whisek je v rozmezí 77 až 90) nebo třikrát o 4, apod. Pro představu, když vytvořím dva generátory náhodných čísel, kdy ten druhý bude hádat, které číslo vygeneroval ten první, tak o těch cca 2,79 se pletou když budou náhodná čísla generovat v rozmezí 82 až 90. Protože tvé rozmezí je větší, jsi lepší než generátor náhodných čísel :clap:, třeba v tom rozmezí 77 až 90 se pletou už asi o 4,7 bodů. Ono to jde spočítat přesně, ale já ještě nic nepil, takže jsem to jenom hodil do LibreOffice, čili to jsou pouze experimentálně zjištěné hodnoty.
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 22 kvě 2015, 20:56

To bych nebyl programátor, abych i do Excelu nezanesl prvky umělé inteligence! :lol: Teď už si z toho dělám ale skutečně legraci. Prvně jsem si totiž neuvědomil, že Hunter neboduje naslepo. Tudíž ví, co má ve vzorku! Když první náhodný generátor tedy vygeneruje číslo v nějakém rozmezí, podívá se, jestli je v dolní polovině nebo v horní polovině a ohlásí podle toho, jestli je to blend nebo singlemaltka :lol: Následně druhý generátor náhodných čísel vygeneruje taky nějaké číslo v daném rozmezí a podívá se, co to tipnul a když je to číslo v dolním rozmezí a první mu nahlásí, že je to singlemaltka, tak dva body přidá, aby neměl ostudu. Naopak když mu první řekne, že je to blend a on přitom dal body v horní polovině, tak dva body odečte :lol: S tímto postupem už se dostávají generátory "náhodných" čísel neslepých vzorků na stejnou úroveň sladění s WhiskyBase jako Hunter, když generují skoronáhodné body v rozmezí 79 až 90! :whistle: :mrgreen:
Jestli máte někdo zájem, budu to prodávat. Prvních pár licencí je za 1000000 euro, tak neváhejte, pak to zdražím ;)
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 22 kvě 2015, 21:26

Vic nez generator cisel me zajima jak ti chutnal tento vyborny Glendronach. A ani jeden z poslednich dvou barvitych popisu mi v tom nepomaha. Co kdyby je nekdo presunul do vlakna do ktereho se vic hodi? ;)

Odpovědět