Highland Park 12 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Highland Park 12 yo

Příspěvek od Nethar »

highland_park_12.jpg
http://www.highlandpark.co.uk/lda/

Dojmy po několika prvních ochutnávkách: je příjemně voňavá, hladce medová, v pozadí cítím cosi nenápadně kyselého, snad angrešt, není to taková ta přeparfémovaná vůně, co ji nesnáším, ale riskuje, protože je hodně silná, zatím ještě nicméně spadá do kategorie příjemná. Po napití slaboučký dozvuk sladkého hořícího kapradí ;-)
čolek

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od čolek »

Já přidám mé postřehy:
Aroma:Vřes, kůže, kokosový rum (takový ten s papouškem na obalu :D ) (8 b)
Chuť:Plné, lehce nahořklé, cítím tam i borovici & pryskyřici
Dozvuk:Dlouhé a hodně výrazné, aroma podobné vůni nové kožené obuvi, úplně na konci se překlopí do mírné slanosti. S kapkou vody se probudí jablečné aroma, třená bábovka a mléčná čokoláda
Body:82
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11788
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Nethar »

Aroma:příjemně voňavá, jemný luční med, mírný angrešt v pozadí, slaný popcorn v papírové krabici
Chuť:ani ne sladká, ani ne ostrá, ani ne kouřová, ani ne květinková. Hraje tam trocha od každého, i když nic nějak extrémně, ucelené pití.
Dozvuk:sladké hořící kapradí to vystihuje - nahořklá lesní vůně, trochu kouře, trochu sladkosti
Shrnutí:komplexní whisky, žádná z vlastností není nějak typická a extra vyčnívající, zkouší všechno možné a zkouší to kupodivu dobře, dá se v ní hledat skutečně dlouho
Króča

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Króča »

Zcela souhlasím.. působila na mne totálně všestranným, nijak nevyhraněným dojmem, který ovšem kupodivu jako celek byl výborný a nutí mne na ni vzpomínat jako na velice vydařený zážitek :D jelikož jsem ale na ní byl vždy někde v baru, tak se těším, až si doma v klidu propiju celou lahvinku, která už na mne čeká ;)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Hunter »

Vzhledem k množícím se objednávkám a příslibu nových přírůstků do sbírky jsem otevřel Highland Park 12y, který jsem si původně šetřil až na Vánoce a udělal jsem dobře - zbytečně bych si svátky pokazil. Ano, maličko jsem naznačil, jak dopadla, ti bystřejší z vás už asi tuší, že nevalně.Trochu přeháním a zlehčuju, úplný propadák to nebyl, ale po velkém očekávání se o lehounkém zklamání mluvit opravdu dá.
Aroma:jasně dominuje slad, slabý náznak rašeliny.Poměrně nevýrazná a slabá, nic víc se neděje.
Chuť:Rozhodně není plochá, ale opět dominuje slad, prakticky to co slibuje vůně, objevuji v chuti.
Body:78
Dal jsem jí 3 šance, samotná, pak přímé srovnání s BenRiach 12y SherryWood, který SherryWood jasně vyhrál co do chuti i do vůně, a nakonec dle odhadu bodů, které patrně udělím, ještě s Tomintoul Peaty Tang. Tento souboj byl velmi vyrovnaný, vůně zhruba vyrovnaná, nakonec celkem vyzrálejší chuť Highland Parku o prsa korejské ženy vítězí. Ne, na Highland Parku není vůbec nic špatného, ale pro mě ani nic, co by mě nějak zaujalo, čím by se tato whisky odlišila, je prostě jen tak moc průměrná, až mi to nesedí...
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Króča »

Opět se mi potvrdili moje dávné dojmy o jeho všestrannosti a jakési nevyhraněnosti. Jsem zvědavý jak dopadne u mě, až si tu svoji láhev otevřu a přechutnám v klidu doma :roll:
Hunter píše:Vzhledem k množícím se objednávkám a příslibu nových přírůstků do sbírky jsem otevřel Highland Park 12y, který jsem si původně šetřil až na Vánoce ... atd.
Tak jen doufám, že tvoje Vánoční láhev nebyla ta moje letní.. :think: ;)
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Hunter »

O tu svoji ses mohl bát maximálně předtím, než jsem ochutnal, teď už můžeš být naprosto v klidu :mrgreen:
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Króča

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Króča »

:lol: :lol: :lol:
nebo spíš?
:o :doh: :pray:
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Žiži »

Přidám své poznámky ke staršímu plnění.
Highland Park_12yo_old label.jpg
Highland Park_12yo_old label.jpg (11.6 KiB) Zobrazeno 14050 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/3463
Barva:
Alkohol:40 %
Aroma:sladké sladové tóny, trocha kouře, mírně medová, stopy rašeliny, trocha dubu a koření
Chuť:sladká sladová chuť, která přechází do hořkosladké, trocha kouře, mírně kořeněná, dub
Dozvuk:krátký až středně dlouhý, hořkosladký, sladový, trocha koření
Shrnutí:taková poměrně nevýrazná Highland Park, nebyla špatná, ale očekávání bylo asi příliš velké, naředění nepřinese nic nového
Body:81
Uživatelský avatar
Radek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1345
Registrován: 17 črc 2011, 09:25

Re: Highland Park 12 yo

Příspěvek od Radek »

Na tuhle whisky jsem měl dlouho spadeno.... ale recenze v tomhle vlákně mě trochu znejistěli. No, nakonec jsem ochutnal a opravdu jsem nebyl nijak nadšen. Prostě tahle whisky asi nebude nic pro mě, ale možná že kdybych koupil celou láhev, tak bych se s ní třeba skamarádil.... ale asi to neudělám :|
Aroma:trochu sladu a ke konci závan alkoholu
Chuť:slad a koření, dost zaštipuje (tady je ten Netharův termín opravdu na místě)
Dozvuk:středně dlouhý a ne moc příjemný
Shrnutí:pro mě dost velké zklamání, ale vlastně jsem ho čekal... podle Huntera bych si moh řídit hodinky vlastně chuť
Body:78
Naposledy upravil(a) Radek dne 24 kvě 2012, 08:11, celkem upraveno 1 x.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.
Odpovědět