El Dorado 8 yo

Rum je alkoholický nápoj destilovaný z melasy, nebo ze šťávy získané z cukrové třtiny.
Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

El Dorado 8 yo

Příspěvek od Nethar » 14 čer 2012, 21:42

Tak jsem sáhnul do sekce rumy z Master of Malt pro poslední kousek, co tam na mě čeká a říkal jsem si: "To je fajn, že už si nepamatuju, co jsem všechno tenkrát objednával, takže tenhle vzorek můžu otestovat naslepo." A při těch myšlenkách jsem si prohlédl skleničku a tak nějak automaticky přečetl nápis.
A ponaučení, které z tohoto příběhu plyne, děti? Nechlastejte!

Tento rumík doplňuje zdejší sérii:
El Dorado 12y
El Dorado 15y
El Dorado 21y
Web:http://www.theeldoradorum.com/
Barva:
Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ne
Aroma:sladký, sirob (to cítím u každého druhého rumu, ale co já s tím, všechno je to tmavý cukr), nádherný jitrocelový sirup, nádherný jitrocelový sirup a nádherný jitrocelový sirup
Chuť:takový vodnatější, nudnější, ale ne hořký, pokud z toho budeme chtět vyhrabat nějaké plus, tak řekneme "snadno pitelný"
Dozvuk:spíš jednodušší dozvuk, nasládlý v nastartovaném stylu jitrocelového sirupu, ale už ne tak výrazný ani ne tak sladký, čert ví, jestli je to tím věkem nebo čím
Shrnutí:skvostně začíná, voní mi parádně, zdaleka ne tak komplexně jako moje oblíbené El Dorado 12y, ale ten jitrocelový sirup je jedinečný a já osobně ho miluju. Zbytek už je spíše slabší. Možná kdyby trošiličku zlevnil, tak bych řekl jednoduchý rum pro nenáročné chvíle pohody nebo snad do nějakých míchaných nápojů, kdo si na to potrpíte, ale on zase úplně levný není (ale jsem férový, drahý taky ne). Když už jsme tu tak slušní, tak za vzorek děkuji Master of Malt :doh:
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Ghandimaster
New-make
New-make

El Dorado 8 yo

Příspěvek od Ghandimaster » 27 srp 2015, 12:48

El Dorado 8 yo.jpg

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: El Dorado 8 yo

Příspěvek od Hunter » 04 bře 2016, 21:38

Původ:Guyana
RumRatings:http://www.rumratings.com/brands/372-el-dorado-8-year
Barva:
Aroma:Vůně docela v pohodě. Kakao, lehce zatuchlé dřevo, bujón, závan medoviny a medové nasládlosti, je i trochu větrová. (84 b)
Chuť:Chutí jsem docela zklamaný. Takový základ, obyčejný čokoládově vanilkovo dřevitý rum, nic moc bohatého, spíš fádní, nudný, s nahořkle dřevitou dochutí, která celkový dojem sráží ještě níž, než chuť samotná. Tím nechci říct, že by to byla nepitelná břečka, ale je to na opravdu velmi nenáročné popíjení, možná bude lepší spíš do míchaných drinků nebo do cukroví nebo tiramisu. (78 b)
Shrnutí:Šel jsem do něj s tím, že se mi dostane nějaké odlehčené verze El dorada 12 yo, ale ten rozdíl je zejména v chuti mnohem víc propastný, než jsem si představoval. Přitom rozdíl mezi 8 yo a 12 yo jsem čekal, řekněme, jen o třetinu slabší. V Maneu byl za 465 korun, takže jsem neprovařil moc, ale za trochu víc bych už měl v akci Pampero Anniversario nebo Barcelo Imperial, a to je setsakra velký kvalitativní rozdíl. Kdybych dal pětikilo na charitu, udělal bych líp.
Body:81
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 10 črc 2016, 11:45

Web:http://theeldoradorum.com/
Velikost:vzorek
Aroma:sladké, cukrovokaramelové s nakyslou citrusovou ovocností pomerančů. oproti 12 svěžejší, ne tak těžké a hutné. více třtiny a zelených tónů. dřevo a vlašskoořechová nahořklost. trocha kůže, kakaa. možná ananas. nijak hutné, trochu lihové, ale jde to (b.1/3)
Chuť:sladkost 0/3. suchá, výrazně nahořkle dřevitá, jehličkově pikantní. hořkočokoládová zakápnutá citronem s pomerančovou kůrou. svíravost přeschlých vlašských ořechů. ke konci sládne (b.1/4)
Dozvuk:tmavá čokoláda, káva, třešňová pralinka, hrozinka a opálené dřevo. nečekaně příjemný, hřejivý (b.2/2)
Shrnutí:v souboji s dvanáctkou ztrácí. ve vůni jsou si podobné. v chuti mi nahořklost vadí. do celé lahve bych nešel. děkuji Hunterovi za vzorek. (b.0/1)
Body:4
"lepší jedna recenze nežli pytel keců." *** Whiskybase

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 13 led 2017, 11:59

Velikost:velký panák
Aroma:Silná, čokoláda, káva, tropické dřevo, jemný ale výrazný závan alkoholu.
Chuť:Sladká, jednoduchá, ostrá. Kávová čokoláda.
Dozvuk:Karamelová čokoláda, dřevo, koření, do sucha.
Shrnutí:Šlo to, už si ho ale po pár měsících vůbec nepamatuji.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět