Bruichladdich 10 yo The Laddie Ten

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 15 čer 2012, 00:07

theLaddieTen.jpg
theLaddieTen.jpg (26.95 KiB) Zobrazeno 4111 x
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/25087
Web:http://www.bruichladdich.com/
WhiskyOnline:http://whiskyonline.cz/index.php?txt=mark&ff=bruichladdich
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:tak moje jediná zkušenost s hovězím Mortlachem zase tak moc hovězí nebyla, ale tady u té whisky mě to napadlo hned - slaná polévka, vývar, je to zvláštní, ale prostě to i slaně voní; mírný kouř, kožená nasládlost, čerstvost a sladkost ovoce v pozadí - tohle je pro mě výjimečný styl, těžko s něčím srovnávat, exkluzivní
Chuť:taková ostřejší (nedokážu to popsat, všiml jsem si pak na WB, že někdo ji popisovat jako "křupavou", "perlivou", což je asi ten správný výraz, mně se vybavila taková ta křupavá čokoláda, jak ji sníte a pak vám ještě pár minut praská v puse, jestli to znáte (myslím praskání, čokoládová whisky to není)), stále slaná
Dozvuk:dozvuk docela ostrý, asi větší porce alkoholu. Hořké to není. Není nějak islayovitě extrémní, což není na škodu, ale v žádném případě nemůžu kouřovou rašelinu nezmínit - hliněný styl - dokonce dozvuku vévodí
Shrnutí:jednoznačná hvězdička v mé tabulce, tahle whisky mi nejen velmi chutná, ale je i hodně svérázná a nezapomenutelnost je potřeba
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Lakus
New-make
New-make

Re: Bruichladdich 10 yo The Laddie Ten

Příspěvek od Lakus » 06 úno 2014, 18:45

Aroma:Ohromující! Po dlouhé době vůně, která si mě dokázala ihned podmanit. Úchvatně se snoubící sladké tóny marcipánu a vanilky, kterých se dotýká mořská slanost. Jemné a vyvolávající ohromná očekávání.
Chuť:Kandované citrusy naložené v pořádné dávce soli. Trošičku kouře a dřeva.
Dozvuk:Nečekaně silný úvod, který postupně a dlouze doznívá. Vynikající bahýnko a jakoby chuť minerálního pramene.
Shrnutí:Velmi dobrý kousek, který na jazyku opravdu ještě nějakou chvíli mravenčí. Uchvacující je zejména vůně, v chuti bych možná ocenil trošičku menší trpkost, nicméně věřím, že se jedná o pochoutku, která bude každým dalším douškem lepší a lepší.
Příjemné překvapení, rozhodně řadím mezi nejlepší whisky které jsem zatím ochutnal a Bruichladdichu se rozhodně podívám ještě lépe na korek.

Senoy
Znalec
Znalec

Příspěvek od Senoy » 29 dub 2014, 12:22

Aroma:suchá, ostřejší, slaná, jemný kouř
Chuť:spíše řidší, trochu ostřejší, lehká sladová sladkost, trochu slanosti v závěru je následována nádhernou rašelinou
Dozvuk:delší, sušší, mírně nasládlý, ale spíše slanější, na jazyku zůstává příjemný a nijak nerušivý dozvuk rašelinného kouře
Shrnutí:The Laddie Ten na mě příjemně působí elegantní kombinací slaně-kouřové chuti, kde nic nepůsobí rušivě, vše je tak nějak pojato nenásilně, nic nevyčnívá. Určitě stojí za ochutnání. Zvlášt elegance, se kterou Bruichladdich dokáže kombinovat spíše drsnější aromatické složky je neuvěřitelná. Kouřový finiš je doslova hedvábně jemný a doporučil bych ji jako jednu ze vstupních whisek z oblasti Islay.

joy
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od joy » 21 lis 2014, 23:39

Aroma:marcipán, sladkost, lehká slanost, v pozadí ovoce
Chuť:dřevitost, ovoce, sladkost, slanost a upozaděný kouř
Dozvuk:sladký uhlík, koženost, lehounká slanost
Shrnutí:Elegantně vybalancovaná hranice mezi kouřem a ovocnými složkami u této whisky z ní dělá jednu z nejzajímavějších, které jsem mohl kdy ochutnat

Duthoron
Znalec
Znalec

Příspěvek od Duthoron » 03 kvě 2015, 21:36

Dvacátý první vzorek na WF 2015 :-), na slušný květnatý popis toho v zápisníku moc nemám a tady výše jsou recenze docela výstižné, ale zaujal mě jeden dosud nezmíněný aspekt v dozvuku: Vysychající slad s nějakým peprným kořením a když odezní a už se zdá, že dozvuk skončil, vynoří se výrazná chuť umělého sladidla. (Proč musí být v každém Bruichladdichu něco chemického?)

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 09 kvě 2017, 22:17

Velikost:flaška
Aroma:Tmavé rozkvitnuté ruže, žuvačka Pedro, malinový džem, jemnejšia a zaoblenejšia než The Laddie Eight.
Chuť:Mierna ovocná kyselosť, prechádza do drevenej suchej trpkosti. Vystúpi soľ a korenie. Talisker bez rašeliny a dymu.
Dozvuk:Korenistý a veľmi zaujímavý, stredne dlhý.
Shrnutí:Prvé plnenie The Laddie Ten od Jima McEwana, ešte stále sa dá zohnať i keď ceny postupne rastú. Povinná jazda pre všetkých, ktorí chcú poznať aj nerašelinovú stránku Islay. Vynikajúca whisky. Dám si ešte jeden a som zvedavý na The laddie Ten Second Edition od Adama.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

J.K.Ch
Profesionál
Profesionál
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od J.K.Ch » 25 kvě 2017, 12:53

GWC:http://whisky.gentlemenswhiskyclub.cz/w ... noty-3101/
Aroma:Cukr, slad, med, bourbon. Velmi jemná, není problém zanořit nos úplně do glencairnu, náznak zvláštní, ale příjemné zatuchlosti a vaječné pomazánky.
Chuť:Na 46% velmi jemná, přesto že je unpeated tek bych řekl velmi lehce rašelinná, lehký náznak vanilky, jen velmi lehce dřevitá, sušené ovoce a pomeranče.
Dozvuk:Dozvuk je dlouhý silný silnější než chuť, doznívá po hřebíčku, a jemné rašelině, alkohol se probudí právě jakoby až v dozvuku. Slabý náznak citrusů a dubová dřevitost v té správné míře.
Shrnutí:V porovnání s Classic Laddie je zde velmi příjemná absence jisté umělosti, která mi u Classic Laddie vadí.
Body:86

lochness
Znalec
Znalec

Příspěvek od lochness » 25 kvě 2017, 19:16

Ona tá jemná príchuť rašeliny u Bruichladdichu nie je z nadymeného sladu, ale z vody ktorou ju riedia pri flaškovaní.
„Skúste prerušiť aspoň na mesiac váš zvyk abstinenciou a uvidíte. Ak nebudete mať žiadne problémy, tak asi nie ste závislý od alkoholu“ MUDr. Okruhlica

nidan
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od nidan » 25 kvě 2017, 23:14

opravdu jí ředí vodu s ppm ? nebo spíš destilkou? ;)

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 12 úno 2018, 22:52

laddie10SE.jpg
laddie10SE.jpg (15.5 KiB) Zobrazeno 1876 x
Info:Second Limited Edition, 18000 lahví
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/86884
Web:https://www.bruichladdich.com/
Alkohol:50 %
Naslepo:ano
Aroma:hladký čistý AO, máslové, foukanec. sladší. trochu lihově těkavé. zelený klacek. maliny. (b.1+/3)
Chuť:sušše natrpklé dřevo. hodně pikantní a hřejivé. chilli. sládne. sušené ovoce. kapka citronu. (b.2+/4)
Dozvuk:sladší, AO, vanilka, čokoláda, muskatnuss. hebký. teatree větrovost. (b.1/2)
Shrnutí:zaujala. ve slepém dvojtestu, ze kterého se nakonec vyklubala Laddie 8 a 10, vyšla desítka jednozančně jako vítěz. 50% určitě mělo vliv na celkově pikantní projev. (b.0+/1)
Body:5+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Odpovědět