Grant's Ale Cask Finish

Míchaná whisky (z jednosladových i obilných)
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od Nethar »

Protože se nám ve vedlejším vlákně o klasické Grant's rozjela debata o téhle pivní variantě, na žádost rozděluji, přesouvám a umožňuji podrobnější debatu ;-)
grantsAle.jpg
grantsAle.jpg (15.78 KiB) Zobrazeno 12721 x
Tak jsem ochutnal další dvě levné Grant's - Sherry Finish a Ale Cask Finish. Ta po sherry mě nějak extra oproti klasické Grant's nepřesvědčila. Ale Ale Cask Finish :-) už byla zajímavější, Edinburghské pivo nějaké stopy zanechalo, z téhle trojice
Grant's pro mě asi nejzajímavější, i když stále žádný velký trhák.
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6759
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Okrouhlá (Schaiba bei Haida)

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Hunter »

Tak to se ani nedivím, ale zaujal mě ten sud po pivu, slyším prvně, že whisky dozrávala v sudu po ležáku.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Nethar »

Také mě to překvapilo. Údajně jediná taková skotská whisky. Pivo tam bylo 30 dní. Více zde na oficiální stránce: https://www.grantswhisky.com/uk/discove ... sk-finish/
Stejně tak mě překvapila i ta sherry edice, protože byla prezentovaná jako cherry edice :lol:, což jsem servírce tak úplně nevěřil, ale vedle toho Ale Finish a spolu se zuřivým přikyvováním, že to tak opravdu je, jsem byl na vážkách... Po ochutnání a vyžádání lahve se pravda ukázala, lahví jsem ji samozřejmě za trest umlátil.
Króča

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Króča »

Já tu Ale Cask Finish ochutnal před časem v Black Stuffu.. měl jsem tehdy v sobě ale už pár "ležáků", takže mohu pouze konstatovat: "Dobrá byla.. jemná byla.." :mrgreen:
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Nethar »

Króča píše:Já tu Ale Cask Finish ochutnal před časem v Black Stuffu.. měl jsem tehdy v sobě ale už pár "ležáků", takže mohu pouze konstatovat: "Dobrá byla.. jemná byla.." :mrgreen:
Ano, presne slysim svoji tchyni, kdyz pije tamtu whisky... jak ona se jen jmenuje... jo - kteroukoliv :-) "Dobra je, jemna je, zahreje."
Ike Blaster

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Ike Blaster »

Jak si stojí Ale Cask a Sherry Cask v porovnání třeba s JW Red? Jestli má cenu vůbec zkoušet, mám ji k dispozici celkem levně (222 Kč).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Nethar »

Mel jsem jenom od kazde jednoho panaka v zakourenem baru, takze moc nepomuzu. Kdyz bych mel doporucit, tak tu Ale Cask, rekl bych ze je lepsi nez Red Label, hlavne z tehle sestavy nejnapaditejsi, i kdyz zazrak necekej.
Ike Blaster

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Ike Blaster »

Ok, díky. I co jsem četl v jiných recenzích, tak se to prý blíží jemnosti některých single maltek. Ale Cask je už doma, o víkendu ochutnám. Akorát nemám jiný blend pro porovnání. Pokud by výsledek nějak překvapil, tak sem napíšu dojmy.

Jinak v obchodě mě celkem dostali, myslel jsem, že zkusím i celkem chválený Evan Williams Single Barrel (který byl taky za podezřelou cenu; nicméně Laphroaig 10Y za 645Kč opravdu měli). Dle databáze měli poslední 2 lahve, ale fyzicky je nedokázali najít :lol:
Uživatelský avatar
Marvin
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1298
Registrován: 01 zář 2011, 09:31
Bydliště: Brno
Kontaktovat uživatele:

Re: Grant's Family Reserve

Příspěvek od Marvin »

Měl jsem včera Ale Cask Finish a skutečně to bylo v rámci blendů příjemné překvapení (skoro by si zde zasloužila samostatný záznam s recenzí - ale na zapisování jsem neměl náladu - psání poznámek je u mě obecně spíš vzácný okamžik).
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Grant's Ale Cask Finish

Příspěvek od Nethar »

(původní Grant's téma rozděleno, viz info nahoře)
Odpovědět