Ocumare 12 yo Añejo Especial

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Ocumare 12 yo Añejo Especial

Příspěvek od Hunter » 26 črc 2012, 19:42

Obrázek

Dnes si představíme dvanáctiletý venezuelský rum Ocumare Añejo Especial. Jedná se o rum destilovaný z melasy, a navíc ochucený guaranou. Vyrábí se v palírně Hacienda Ocumare, která se nachází v blízkosti jezera Maracaibo v severozápadní Venezuele.

Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Aroma:Velmi hutná vůně plná kávy, kůže, čokolády, k tomu něco zemitosti, kahlúa a skořice.
Na tohle slyším, takové vůně se nemůžu nabažit. (88 b)
Chuť:Po jemném prvním dojmu nepřichází příval sladkosti, jak bych podle vůně čekal, ale ukáže
se ostřejší kořenitost, tmavá silná čokoláda a pak už jen ploché, suché dokončení. (80 b)
Shrnutí:Vůně je opravdu báječná, ale asi tak o dvě třídy před chutí, která mi přijde trochu fádní,
chybí jí hloubka, barvitost. Takže lehce nevyvážený vzorek, ale svou vůní mě Ocumare zaujala. Testoval
jsem opět vzorek zakoupený v baru Dno pytle 2.
http://www.facebook.com/pages/Dno-Pytle ... 7858495631
Body:84
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Mille
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Re: Ocumare 12 yo Aňejo Especial

Příspěvek od Mille » 26 črc 2012, 22:07

Z Venezuely jsem mel Diplomatico Reserva Exclusiva 12y a Pampero Aniversario a oba byly luxusni a mozna i dost podobne chuti (jemna, sladka az medova). Na tehle Ocumare jsem jeste nenarazil, ale ted ani nevim, jestli by to stalo za to, kdyz ctu Tve hodnoceni. :think:
Mille

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 26 črc 2012, 22:18

Diplomatico 12y i Pampero jsou skvělé rumy, mám je rád oba.Od Ocumare ale určitě neodrazuju, neříkám hned zkusit celou lahev, ale když budeš mít možnost okoštovat, neváhej, ta vůně stojí za to.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Mille
Znalec
Znalec
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Mille » 26 črc 2012, 22:31

OK, prave zacinam koumat, ktery vzorky vybrat ze seznamu, co's mi poslal. Pokud je tam i vzorek Ocumare, tak ho vezmu. Ono takovy "ocuchavani" rumu, whisky, konaku nebo vina je skoro polovina te radosti.
Mille

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Ocumare 12 yo Añejo Especial

Příspěvek od Kobalt » 29 črc 2016, 11:42

20160728_170523.jpg
20160728_170523.jpg (31.61 KiB) Zobrazeno 1864 x
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Podnik:Až na půdu, Písek
Velikost:tříčtvrteční panák
Aroma:Sladká a hutná. Čokoláda a kakao, sladké ovoce, přezrálé hrozny, těžší ovocné tóny.
Chuť:Jemná a sladká, trochu řidší než bych čekal z vůně. Kakao, přezrálé hrozny, sladká čokoláda.
Dozvuk:Sladké kakao, hořká čokoláda, trocha sladkého dřeva.
Shrnutí:Pohodový sladký a jemný rum, spíše zapomenutelný. Strašlivě mi připomínal Diplomatico, poté zjišťuji že jsou oba Venezuelské.
Při návštěvě nového podniku jsem narazil na rum, o kterém jsem ještě neslyšel. V láhvi už zbývalo jen cca tři čtvrtě velkého panáku, která mi byla naúčtována jako malý panák.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět