Malteco 10 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Malteco 10 yo

Příspěvek od Hunter » 27 črc 2012, 21:16

Obrázek

Od značky Malteco jsme si již představili její 15y, dnes je na řadě o pět let mladší zástupce této Guatemalské firmy.
Alkohol:40,5 %
Barva:
Původ:Guatemala
Aroma:Vanilka, lakovost, trocha kůže, oproti 15y chybí káva. Vůně je ještě nezkrocená, celkem ostrá a hrubá, což nemusí být bráno jako mínus. (84 b)
Chuť:Chuť působí zraleji, než aroma, ostrost alkoholu sice trochu vyčnívá, ale jinak je na jazyku sametově uhlazená, nijak moc sladká. Vanilka dominuje. (84 b)
Shrnutí:Určitá ostrost a neotesanost se mi na tomto rumu líbí, není nudný, dostává tím šmrnc. Za cenu do pětiset korun je to slušný nákup. Malteco 15y je dál, voní i chutná lépe, a cenový skok je u něj přiměřený. Pokud chcete ušetřit, můžete s klidem zkusit 10y, pokud chcete vyšší level, připlatíte si dvě stovky. Zakoupený jsem měl tentokrát vzorek z baru Dno pytle 2. 15y verzi mám přechutnanou lépe, měl jsem celou lahev.
Body:84
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

brodequin
Abstinent
Abstinent

Re: Malteco 10 yo

Příspěvek od brodequin » 04 úno 2016, 11:40

Je to nějaký čas, co jsem zkoušel v jednom baru několik ještě nevyzkoušených rumů. Tento jasně dominoval. A tak jsem si nedávno řekl, že si koupím lahev, protože ta cena je úžasná. Dražší rumy mi rychle dochází, tak jsem chtěl nějakou levnou náhradu. Nebudu se nějak rozepisovat po stránce vůně a chuti, to jsem ještě nestudoval. Pro mě je to zatím v této cenové kategorii nejlepší rum. Kdo by měl ještě nějaký tip pro mě za tuto cenu, sem s ním. zkoušel jsem Pampero, Barcelo, ale ani jeden mi nesedl.

sandrider
Znalec
Znalec

Příspěvek od sandrider » 04 úno 2016, 12:11

Třeba English Harbour 5 yo.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 04 úno 2016, 12:34

Zkus třeba Malecon 8 yo.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

brodequin
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od brodequin » 25 úno 2016, 08:44

Malecon jsem dostal půl lahve z ochutnávky, ale nějak mi nesedl. Má takovou divnou pachuť pro mě. :-) Mluvím teď o 12ti leté verzi...

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 23 čer 2017, 21:32

Poznámka:Až na půdu, Písek
Velikost:velký panák
Aroma:Výrazná a jen lehce sladká, kůže, kouř, drsné dřevo, hořká čokoláda s trochou karamelu, snad i banán a káva.
Chuť:O dost sladší než ve vůni. Mléčná čokoláda, tropické ovoce, trpké přezrálé ovoce,
stopy kakaa.
Dozvuk:Sladký, mléčná čokoláda, sladké ovoce, přechází do hořké čokolády.
Shrnutí:Slušně vyzrálý a solidní rum. Klame vůní.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 24 črc 2017, 21:16

Alkohol:40.5 %
Původ:Guatemala
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:cukrová nasládlost, med, A.O. dřevo suché. květinová vůně (květ pomerančovníku) s vanilkou. mléčná čokoláda, arašídy v cukru. ještě lihový. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 2/3. sirupová, hladivá. nasládlá. výrazněji jen mírně nahořklé dřevo. muskatnuss, ovocná šťavnatost s vyčuhující lihovostí. ledové kaštany. (b.2/4)
Dozvuk:pikantní. nasládlý. mléčná čokoláda, trocha dřeva, sušená pomerančová kůra. (b.1/2)
Shrnutí:naslepo porovnán s patnáctiletou verzí. podobnost je patrná. patnáctka je o něco více dřevitá a kořenitá. oba výrazně čokoládové, sladší, smetanové, šmrncnuté sladkým ovocem. celkově nenáročný rum za akceptovatelnou cenu. (b.0/1)
Body:4+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 07 led 2018, 19:07

Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Nepříliš výrazné. Třtinový cukr, vanilka, kokos. Po odstání se znatelně nezmění.
Chuť:Příjemně medově nasládlá, na jazyku a po chvilce i v ústech lehce pepřová pálivost. Třtina a vanilka.
Dozvuk:Doznívá pálivost ke které se přidá se stopa opáleného dřeva. Jinak bez znatelných změn kopíruje chuť.
Shrnutí:Jednoduchý, nenáročný, ale jinak příjemně pitelný.

Odpovědět