English Harbour 5 yo

Odpovědět
Uživatelský avatar
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 6228
Registrován: 07 bře 2011, 15:11
Bydliště: Česká Lípa
Kontaktovat uživatele:

English Harbour 5 yo

Příspěvek od Hunter » 15 srp 2012, 21:00

Obrázek
Dnes se podíváme poprvé na stránkách Whiskyfóra na rum z Antiguy a Barbudy.
Úvodem jistě neuškodí trocha zeměpisu.
Antigua a Barbuda je stát ve střední Americe, který leží na třech ostrovech (Antigua 279,6 km², Barbuda 160,5 km² a Redonda 1,5 km²) v Malých Antilách. Antigua a Barbuda je členem Commonwealthu, hlavou státu je královna Alžběta II., kterou zastupuje generální guvernér.Většina obyvatel jsou potomci otroků, dovezených, aby pracovali na plantážích cukrové třtiny, ale jsou tu také skupiny Evropanů, hlavně z Velké Británie a Portugalska. Úředním jazykem je angličtina, ale většina obyvatel mluví směsicí angličtiny, místních jazyků a nějakého dalšího evropského jazyka.
Velká města:
Saint John's (36 000)
Codrington (1 200)
English Harbour (1 000)
A jsme u názvu dnešního rumu. Jeho výrobcem je Antigua Distillery Limited. Rum je stařen v sudech po bourbonu z Kentucky.


Barva:
Alkohol:40 %
Web:http://www.antiguadistillery.com/
Původ:Antigua a Barbuda
Aroma:Vůně je těžká, máslová, s dojmem karamelizujícího cukru, nasládle kořenitá, trochu laková. Jasně rozpoznatelné kokosové tóny. (88 b)
Chuť:V chuti není pochyb o tom, že pijete rum. Sladce kořenitý, výrazný, připomíná mimo jiné rumové pralinky. (86 b)
Shrnutí:Tohle je hutný, těžší styl rumu, vhodný do chladnějšího počasí, mám z něj až takový vánoční dojem. Pěkný rum, který zahřeje na těle i na duši. Testoval jsem opět vzorek zakoupený v baru Dno pytle 2. http://www.facebook.com/pages/Dno-Pytle ... 7858495631
Body:87
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Untappd profil

Uživatelský avatar
josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Příspěvky: 1636
Registrován: 13 úno 2013, 10:37
Bydliště: Hořice

Re: English Harbour 5 yo

Příspěvek od josé » 25 led 2017, 01:28

Web:http://www.antiguadistillery.com
Alkohol:40 %
Původ:Antigua
Velikost:lahev
Aroma:hladké, sladké, cukrové. velká porce kokosu. rumové perníčky, vanilka a trocha A.O., třešňové karamely. kapka nakyslých citrusů. lehčí a divočejší (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. ostřejší, kořenitá, nahořklé dřevo, hřebíček. karamel. citrusová kůra s kapkou ovocné šťávy v čokoládě. je řidší. (b.2/4)
Dozvuk:karamelově sladký, tmavá čokoláda, pomerančová kůra (b.1/2)
Shrnutí:lehčí a nijak přeslazený rum s výborným poměrem cena/výkon. bavil mě. (b.1/1)
Body:6
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Walter
Znalec
Znalec
Příspěvky: 478
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: English Harbour 5 yo

Příspěvek od Walter » 10 úno 2018, 17:55

Web:http://www.antiguadistillery.com
RumRatings:https://www.rumratings.com/brands/390-e ... our-5-year
Alkohol:40 %
Barva:
Původ:Antigua
Velikost:Lahev o objemu 0,7 l
Aroma:Intenzitou umírněná, zároveň příjemně vyvážená vůně. Třtinový cukr, kokos, tmavě pražená káva, karamel, hrozinky a další sušené ovoce (především jižní), s nosíkem blíže u skleničky se připomíná mírná kořenitost (zvláště vanilka, muškátový oříšek), jíž doplňuje svěžejší alkohol.
Chuť:Střední až lehčí tělo. Nepatrná nasládlost třtinového cukru, dále pak sušeného ovoce, které sekunduje drobná kořenitost s jemnou nahořklostí kávy a čerstvého dubového dřeva. Na pozadí se objevuje zajímavě pikantní větrovost s náznakem lékořicových pendreků.
Dozvuk:Hřejivě nahořklý, ale takovým sympatickým způsobem.
Shrnutí:Tak nějak by měl vypadat v základu slušný rum. (Nevím proč, ale při popíjení se mi vybavila vzpomínka na knihu Lovci kožišin od Františka Flose. Kdybych sepisoval průvodce drsnou kanadskou přírodou konce 19. století, neopomenu poznamenat: „English Harbour 5 yo? K doporučení pro každého trappera / do každého srubu!“) P. S. Jinak, co se týče osobních preferencí, na běžné usrkávání upřednostňuji Pampero Aniversario Reserva Exclusiva. Přestože jde o konkurenta z podobné cenové hladiny, přeci jen už nabízí o třídu vyšší vyspělost.

Odpovědět