Blair Athol 1997 12 yo Signatory

Odpovědět
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Blair Athol 1997 12 yo Signatory

Příspěvek od Nethar » 12 říj 2012, 21:00

blairAthol.jpg
blairAthol.jpg (9.6 KiB) Zobrazeno 2194 x
Tato láhev nám byla společníkem na 5. degustaci Bratrstva rašeliny.
WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8322
Web:http://discovering-distilleries.com/blairathol/
Barva:
Alkohol:46 %
Velikost:láhev
Naslepo:ne
Aroma:nakyslé ovoce, tráva, tipoval bych lehčí Lowland styl, trochu "mé" dřevité kokosovitosti, po delší době káva a vlastně i ta sladkost
Chuť:plná sebevědomá chuť, sladkodřevitá, pepřová/pikantní, ale ne přehnaně
Dozvuk:taková ta "pozitivní" hořkost - čisté dřevíčko a tráva, zůstává dlouho na jazyku, není nijak uměle sladká nebo hořká, možná nejslabší část představení, ale dobrá
Shrnutí:příjemná čerstvá vůně (vybavil se mi Bladnoch) je vystřídána silnou pevnou ostrou chutí a následně středně dlouhým a spíše jenom průměrným dozvukem
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Blair Athol 1997 12 yo Signatory

Příspěvek od Hunter » 16 říj 2012, 20:57

WhiskyBase:https://www.whiskybase.com/whiskies/whisky/8322
Barva:
Alkohol:46 %
Aroma:Svěží, medově citrusová vůně, ke které se přidává meloun a travnaté tóny. Příjemný dojem. (83 b)
Chuť:Čekáte hladké jemné pohlazení? Omyl, tahle kráska na to jde zostra, suchý dojem, opět travnatost, dřevo. Dozvuk střední, v suchém stylu, po několika minutách se ozve ještě opálené dřevo, toastovost. (83 b)
Body:83
Shrnutí:Velká neznámá, první ochutnávka z palírny Blair Athol, a můžu říct, že nezklamala, jedná se o solidní, poměrně originální pití.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Króča
Profesionál
Profesionál

Re: Blair Athol 1997 12 yo Signatory

Příspěvek od Króča » 03 úno 2014, 15:42

Probírám se svým degustačním notýskem a postupně se zase snažím doplňovat zápisky i sem na fórum ;)
A nemožné se stalo skutečností.. postupně se propracovávám k poznámkám z páte degu Bratrstva.. ty jo to je doba :D
velikost:vzorek opakovaně
naslepo:NE
Aroma:velmi příjmené a svěží = bavilo mne.. takže ananas, obilí při žních, ostré traviny, pod prvotní kyselostí ananasu sladký základ a také odstíny bílého vína..
Chuť:lehounká.. spíše dřevěnná a při delším pobytu na jazyku jsem zaznamenal cosi mírně kouřového
Dozvuk:vcelku perlí.. dřevo zde začíná být lakované a postupně hořkne, což mi nelahodí.. také mírně pražený.. lehká kouřovost se drží
Shrnutí:ve vůni mne bavila a celkové vyznění v mých očích hodně zachránila.. v chuti spíš jednodušší záležitost a finish v průměru.. pro nenáročné popíjení velmi vhodná, ale za účelem vychutnávání bych šáhl po jiné lahvince
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Odpovědět