Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 lis 2012, 19:20

Obrázek
Barva:
Alkohol:34 %
Původ:Dominikánská republika
Aroma:Medově kořenitá vůně, za tímto dominujícím prvkem můžete v aroma najít i kávu, skořici a hřebíček. Nad tím najdete ve sklence i ostrost alkoholu, a to i přes to, že ho má jen 34%. (84 b)
Chuť:Srovnával jsem přímo s Legendario Elixir de Cuba 7y, a Capitan Bucanero není oproti němu tak hutně sladký a likérový. Ale to jen v přímém srovnání, jinak je i Bucanero sladký dost. V chuti krom zmíněné sladkosti hřejivý, kořenitý dojem, s poměrně dlouhým dozvukem. (84 b)
Body:84
Shrnutí:Vzorek mi donesl kolega z práce. Přijde mi na půli cesty mezi Legendario Elixir de Cuba 7y a Captain Morgan Private Stock, který jsem souběžně testoval, a jeho recenze se na fóru brzy objeví.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

stafhaf
Abstinent
Abstinent

Re: Capitan Bucanero Elixir Dominicano 7 yo

Příspěvek od stafhaf » 15 úno 2013, 11:05

Na mě nic moc. Vůně je krásná, ale chutí mi až příliš připomíná portské. Přítelkyni chutnal velmi, na mě to je taková nafouknutá bublina.
Na míchání a jednoduché popíjení nicméně super.

leon_id
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od leon_id » 13 led 2014, 09:28

pro me velmi sladke, mozna nektere damy, ktere si k rumu hledaji cestu tento kousek oceni, ale rozhodne to neni piti na cely vecer.
5/10

xpitrsx
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od xpitrsx » 28 srp 2014, 20:04

Výborný rum za dobrý peníz. Navíc jsem ho už párkrát viděl i v supermarketech. Pokud má někdo rád sladký alkohol určitě bude chutnat.

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 09 čer 2015, 18:16

Velikost:velký panák
Aroma:Sladká vůně, rumové pralinky a višně v čokoládě.
Chuť:Dost sladká, ale ne tolik hutná. Hořká čokoláda, káva a trocha těch višní.
Dozvuk:Čokoládový (chutí i stylem).
Shrnutí:Dost sladký rum, ale ne až tolik likérový. Opakování bych se vůbec nebránil, pokud bych měl náladu na jeden panák něčeho sladkého.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

buccaneer
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od buccaneer » 22 říj 2015, 20:19

Zdravím přátele AA. Dovolte, abych se představil, jmenuji se Adam a jsem alkoholik... :D Po měsících sledování tohoto fóra, jsem si nalil sklenku mého oblíbeného bucanera a hecnul se, že také přispěji svými postřehy. Nejprve bych měl asi napsat, co v rumu hledám. Protože co je delikatesa pro jednoho, je tuzemákem pro druhého. Což je zde asi hlavní důvod rozporuplných bodových hodnocení. Především co se týče chuti, tak preferuji jemnější, sladší rumy bohaté na chuť i vůni. A teď k samotné recenzi.
Barva:
Země:Dominikánská republika
Aroma:Vůně už sama o sobě napovídá, že se jedná o slaďoučký rum. Lehce lze rozpoznat medovou vůni, karamel, dále cítím vanilku, švestky.
Chuť:Před napití doporučuji nechat chvíli odvětrat ve sklence. Alkohol se zklidní a ustoupí i taková karamelová hořkost. Naopak ještě více vynikne sladká medovo-mandlová chuť, rozinky, švestky - připomíná hořkou studentskou pečeť.
Dozvuk:Dozvuk je poměrně dlouhý, mandlově kořeněný ovšem né moc příjemný, v puse mi zůstává umělá pachuť.
Shrnutí:K tomuto rumu mám zvláštní vztah, jelikož to byl můj první karibský rum. Rád se k němu vracím a vždycky tu mám někde flášu v záloze. I přes poměrně nízkou voltáž (osobně mi vůbec nevadí) není zcela „nefunkční“ a víte, že pijete něco alkoholického. Navíc s cenovkou do 400,- Kč nemáte pocit, že vás právě přepadla banda beznohých jednookých hrdlořezů. Určitě stojí minimálně za vyzkoušení.

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 26 říj 2015, 13:53

Capitan Bucanero.jpg

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 04 srp 2017, 23:27

Barva:
Velikost:vzorek 2 cl RumFest 2017
Aroma:Nepříliš výrazné. Lehce skořice, třešně a nepatrný náznak koňakových tónů.
Chuť:Příjemně sladká. Třtinový cukr, čokoláda, smetana. Decentní pálivost.
Dozvuk:Velmi rychle odezní a zanechává nasládlý dojem.
Shrnutí:Vzorek mě ničím neurazil, ale ani neohromil. Hezky sladké, nenáročné pití.

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 02 bře 2019, 23:51

Barva:
Velikost:vzorek 0,02 l z RumFestu 2018
Aroma:Lehčí, likérově sladké. Trochu koření, dominují sladké třešně a višně, dále med a špetka skořice. Zblízka se přidá vanilka. Po odstání třešně ustoupí a nepatrně se zvýrazní skořice.
Chuť:Skoro likérově sladká. Třešně, med a vanilka.
Dozvuk:Krátký. Sladkost se zvýrazní a zanechává dojem po třešních.
Shrnutí:Jak se dívám, tak už jsem ho jednou měl. Ani tentokrát mě ničím moc nezaujal.

Odpovědět