Zaya Gran Reserva 12 yo

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Zaya Gran Reserva 12 yo

Příspěvek od Hunter » 23 lis 2012, 21:39

Dnes si představíme druhý ze slíbeného testu čtyř luxusnějších rumů, a to Zaya 12y. Palírnu s tímto jménem by jste hledali marně, jedná se o soukromou značku, kdy se pod názvem Zaya prodává směs rumů původem z Trinidadu a Tobaga, vybraná a namíchaná master blenderem. Dočetl jsem se, že dříve prý byla vyráběna z rumů původem z Guatemaly. Destilát je vyroben z melasy, zrál v sudech po whisky a bourbonu a jeho stopy vedou ke společnosti Trinidad Distillers Ltd, která spadá pod křídla firmy Angostura Ltd. Trinidad Distillers Ltd má na svědomí následující rumy: Ferdi's Premium Rum, Fernandes Black Label Rum, Forres Park Puncheon Rum, Kraken Black Spiced Rum, Scarlet Ibis Rum a Vat 19.

Obrázek
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Trinidad a Tobago
Aroma:Bohaté aroma je výrazné, hřejivé, silné. Kůže a karamel se zde mísí s hřebíčkem, propolisem a medicínskou vůní, tak typickou pro Angosturu. (90 b)
Chuť:Velmi příjemně nasládlá, jemná, uhlazená chuť, s trochou hřebíčku, který svým suchým dojmem vyvažuje sladkost. Dozvuk je velmi dlouhý, medicínsky angosturovský, ale má po delší době až trochu dřevitě medicinální suše svíravý dojem, tento dojem se dostavil až asi po jedné až dvou minutách po vypití. Trošku vada na kráse, měl jsem už napsané body nad 90, ale za tuhle chybku koriguju. (90 b)
Body:90
Shrnutí:I po drobné korekci je to ve výsledku krásných 90 bodů. Hodně mi připomíná Angosturu 1919 a 1824, ale v chuti přidává navíc nasládlý rozměr. Petrovi K. děkuji za možnost zakoupení vzorku!
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

leon_id
Abstinent
Abstinent

Re: Zaya Gran Reserva 12 yo

Příspěvek od leon_id » 16 kvě 2014, 22:43

pekny kousek! zajimava, mirne nasladla chut, tmavsi barva, presne tak jak to mam rad.
k tomuhle rumu se moc rad znovu vratim a podrobneji prozkoumam aroma a dozvuk.
8/10
ochutnavka U palecka, Brno 5 x 0,02 za 150Kč

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 08 čer 2016, 00:40

Původ:Trinidad
Velikost:vzorek Air Cafe
Aroma:jemná vanilka, vanilkový cukr. sladké, čokoláda, lískové ořechy. maličko lihově živé. je to slabota. v lahvi zbývalo už jen na dně. že by byla vyvětralá? (b.1/3)
Chuť:sladkost 2/3, z vůně sem přešla vanilková nasládlost. ozve se dřevo, maličko nahořklé - buď právě dřevem nebo do citrusové kůry. pikantní hřebíček. (b.1/4)
Dozvuk:sladší, vanilkovočokoládový, šťáva z třešňového kompotu (b.1/2)
Shrnutí:zaujal mě narůžověle měděnou barvou. nenáročné pití. pokud bych se někdy dostal k čerstvé lahvi rád přechutnám. teď to svedu na oxidaci. (b.0/1)
Body:3
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 08 kvě 2018, 14:22

Původ:Trinidad
Příležitost:Degustace Pivotečka Plzeň 04/2018
Velikost:vzorek 4/5
Aroma:Jemná, sladká jemná čokoláda, měkká, svěží, sladké víno, vanilka, tmavý jemný karamel.
Chuť:Jemná, středně plná, kakao, čokoláda, velmi příjemná.
Dozvuk:Méně sladký, lékořice, karamelové dřevo, sladký karamel, jemná čokoláda.
Shrnutí:Jemný a výborný kakaový rum.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět