Botran Reserva

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Botran Reserva

Příspěvek od Hunter » 09 pro 2012, 18:38

Obrázek

Dnes si představíme poslední značku, která nám z významných producentů Guatemaly na fóru ještě chybí, a to, po Zacapě a Maltecu, rum od firmy Botran.
Botran Reserva je vyroben metodou solera z panenské šťávy cukrové třiny, jedná se o směs rumů starých 5-14 let zrajících v sudech po bourbonu, po portském a po sherry.
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Guatemala
Aroma:Aroma je suché, kořenité (hlavně skořice), s tóny kůže a sušeného ovoce nebo lesních plodů. (84 b)
Chuť:Chuť nasládlá a kořenitá, se středně plným tělem. Kůže, dřevo, hromada koření. V dochuti je patrná nejdřív suchost sherry, poté následuje táhlá hřejivá kořenitost. Dozvuk je velmi podařený. (86 b)
Body:85
Shrnutí:Testoval jsem vzorek z českolipského baru Dno pytle 2. Do budoucna vám ale představím i staršího stájového sourozence, osmnáctiletý Botran Solera 1893, který jsem nedávno koupil.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

leon_id
Abstinent
Abstinent

Re: Botran Reserva

Příspěvek od leon_id » 13 led 2014, 10:56

Celkem slusny to rumik, ktery nicim moc neprekvapi ale take vas nezklame. Pro me nijak vyrazna chut ani vune, ale zaslouzi pozornost a klidne si ho dam znovu az na to prijde.
[Sklenick bar, Brno 0,04/85]
7/10

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Re: Botran 15 yo Reserva

Příspěvek od josé » 12 lis 2017, 20:01

už i v deleké Guatemale si uvědomili merketingovou sílu číslic věku, byť se jedná o soleru. proto nově na lahvích základní řady najdeme číslovky 12, 15 a 18. tato reserva tedy obsahuje rumy až patnáctileté.
botran15.png
botran15.png (141.24 KiB) Zobrazeno 1151 x
Web:http://www.botranrums.com
Velikost:vzorek La-Vin
Aroma:dřevo A.O. sušší a dominantní. trochu zelené třtiny. po zakvedlání sklenkou lihově kousne. kůže, sladkost mandlí, marcipán a káva. (b.2/3)
Chuť:sladkost 1/3. hodně dřeva, A.O. a jehličkové koření - to maskuje sladkost. vanilka, trochu karamelu. kokos. (b.3/4)
Dozvuk:sladký. výrazně kokos, hřebíčkovo pepřový. perník. (b.1+/2)
Shrnutí:ano, hodně zaujal. (b.0/1)
Body:6+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

mahdi
New-make
New-make

Příspěvek od mahdi » 04 úno 2018, 21:57

Barva:
Přidaný cukr:nezjisteno, tamtamy rikaji velmi malo, ale neco ano
Velikost:celá láhev
Shrnutí:Kratka verze - za 7 stovek slusny piti, ale znovu do nej nejdu. Proc? Vune rozhodne neni ten duvod, krasna silna podmaniva, chutove je taky fajn, zejmena pokud neni starter a jedna se o pozdejsi vzorek. Dochut decentni. Takze jako vazne "proc ne"? Proste zivot, v baru po nem sahnuto jen zcela minimalne, nikdy to nebylo hele Botran berem! Sou i takovy situace, svoje si jiste odehraje.

tornado
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od tornado » 23 dub 2018, 23:28

Barva:
Web:http://www.botranrums.com/index.php/eu/79-rums/18-botran-reserva-eu
Velikost:vzorek 0,02 l z La-Vin Store Černý Most, Praha
Aroma:Lehké, nepříliš výrazné. V něčem mi trochu připomíná jednodušší brandy. Nepatrně třtinového cukru, káva a po chvilce i marcipán. Po odstání se přidá náznak pomerančů a tyčinky Kofila.
Chuť:Příjemná, lehce nasládlá. Třtina, kávová čokoláda, tyčinka Kofila.
Dozvuk:Odeznívá chuť, nepatrně sládne a zvýrazňují se čokoládové tóny.
Shrnutí:Příjemný, lehčí rum. Ničím moc nepřekvapil, ale docela se mi líbí.

Odpovědět