Metaxa 5*

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Metaxa 5*

Příspěvek od Hunter » 12 pro 2012, 07:57

metaxa5.jpg
metaxa5.jpg (73.02 KiB) Zobrazeno 1054 x
Barva:
Alkohol:38 %
Původ:Řecko
Aroma:Přezrálé ovoce, přezrálé hrozny, čokoláda a trocha mentolu. (82 b)
Chuť:Typická chuť brandy, ale více nasládlá, navíc se přidává bylinná příchuť. Dochuť už sladká není, ale je dřevitá, kořenitě/bylinkovo suchá, středně dlouhá. (83 b)
Body:83
Shrnutí:Vzhledem k celkovému sladění zaokrouhluju hodnocení nahoru. Výborný poměr výkon/cena.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Kobalt
Znalec
Znalec

Re: Metaxa 5*

Příspěvek od Kobalt » 19 srp 2015, 15:46

Porovnával jsem mezi sebou (tj. popíjel nějakou dobu simultánně) Metaxu 5* a Metaxu 12*.
Aroma:Vínová, suchá, kořenitá, nasládlá. Lehčí a méně sladší než 12*.
Chuť:Brandy, vinné hrozny,víno , koření a sladkost.
Dozvuk:Suchá i trochu sladká, koření. Rychlejší a ostřejší než 12*.
Shrnutí:Aromatická kořeněná brandy. Na to, že to je základ řady je opravdu dobrá a dá se sehnat levně. Je ostřejší, řidší a méně sladká než 12* která jde až do likérovosti.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

vojt466
Abstinent
Abstinent

Re: Metaxa 5*

Příspěvek od vojt466 » 27 lis 2016, 10:54

Velikost:Klasická lahev - 700ml
Aroma:Ovocná a výrazná, dominují přezrálé hrozny s kořením, dále ovocný kompot, máta a lehká umělá navoněnost, která se projevuje až po chvilce ve skleničce - připomína mi to Bonpari
Chuť:V chuti trošku ostré ale přesto stále sladké - zralé hrozny, lehce citrusy, bylinky a postupně nastupující koření
Dozvuk:Vínová sladkost ustupuje do pozadí (i když je stále přítomná), zatímco kořenitost zesiluje a hřeje ještě dlouho po polknutí
Shrnutí:Kromě trošku ostřejší chuti nemám co vytknout. Poměr cena/výkon je hodně dobrý, ale myslím, že stojí za zvážení si trochu připlatit za Metaxa 7*

Odpovědět