Santa Teresa 1796

Odpovědět
Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Santa Teresa 1796

Příspěvek od Hunter » 15 pro 2012, 20:06

Obrázek
Vlajková loď venezuelské firmy Santa Teresa. Na trhu je od roku 1996. Pod názvem 1796 Ron Antiguo de Solera byla představena u příležitosti dvoustého výročí Hacienda de Santa Teresa. Už z názvu je jasné, že zrání probíhá metodou solera. Jedná se o směs rumů starých 4 až 35 let. Ochutnal jsem včera 1/3 lahve při rumovo-doutníkové párty s kamarády z práce, jeden vzorek pro kontrolu degustuju ještě teď při psaní.
Web:http://www.ronsantateresa.com
Barva:
Alkohol:40 %
Původ:Venezuela
Aroma:Ve vůni je nejvíc znát broušená kůže, karamel, skořice a jemně čokoláda a zralé ovoce. Při důkladnějším hledání i vanilka. Při třetí sklence jsem v ní našel i pomerančovou marmeládu, a určitou podobnost s Pyratem XO. Nevím, zda to ovlivnila skutečnost, že ke třetí sklence došlo ke snoubení Santa Teresy a dominikánského doutníku Davidoff 3x3 v robustu, ale kolegové, kteří Pyrata XO také znají, mi pomeranče oba potrdili. (87 b)
Chuť:Na jazyku kakao, přezrálé ovoce, chuťově je tento rum hladivě jemný, jen s náznakem sladkosti. První dojem byl suchý, další sklenky už odhalily, že chuť není až tak přísně suchá. Po polknutí je jemnost vystřídána suchým kořením a hřejivostí alkoholu. (85 b)
Body:86
Shrnutí:Na tento rum jsem si zuby brousil několik let, od chvíle , kdy mne poněkud zklamala mladší Santa Teresa a uviděl jsem tuhle lákavou butylku. Jedná se o dobrý rum, kolegům jemností v chuti připomínal Diplomático Reserva Exclusiva. Když budu hodně přísný, tak i přesto, že je to dobrý rum, tak bych vzhledem k ceně čekal ještě nějakou "přidanou hodnotu", když ho bezprostředně porovnám s nedávno představenou prémiovou čtyřkou Arcane-Atlantico-Zaya a Zafra, tak můj dojem je, že jejich kvalit nedosahuje. To ale může být ovlivněno tím, že mám rád výraznější chutě a vůně.
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Re: Santa Teresa 1796

Příspěvek od Hunter » 18 pro 2012, 08:03

Vkládám ještě jedno upomínkové foto z ochutnávky.
141220121038_zpse211fbb5.jpg
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Jerry1
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Jerry1 » 18 pro 2012, 08:10

Hmm, to musela být parádní akce.

leon_id
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od leon_id » 05 srp 2014, 10:34

Do vcerejsiho dne pro me dalsi velka neznama.
Santa Teresu znam jen z tech levnejsich kousku, kdy vas zadny z nich za rozumny peniz pravdepodobne neprekvapi, ale take snad nezklame.
Tento vyrocni rum je ale jina liga, doba zrani zde proste udela sve a jemnosti se vymyka mladsim kouskum temer o 2 ligy.
Ze startu sladsi tony, ale dlouhy ostrejsi konec. barva spise svetlejsi, lahev by se dala lehce zamenit s vinem.
7,5/10
[Air cafe, 0,04/99]

brodequin
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od brodequin » 08 dub 2016, 13:46

Z páteční ochutnávky to byl můj první rum. Byl jsem na něj zvědavý už docela dlouho a tentokrát jsem měl příležitost. O to víc jsem byl pak asi zklamán, že mi toho tento rum moc nenabídl. Snažil jsem se, ale nepodařilo se mi z něj vykřesat moc informací. Takže jsem si ani neudělal poznámky. Píši to tedy jen po paměti a vím, že toto byl nejslabší kousek z onoho večera. Nebyl špatný, ale neměl prostě takový ten svůj "podpis".

josé
Moderátor fóra
Moderátor fóra

Příspěvek od josé » 07 čer 2018, 22:48

santateresa.jpg
santateresa.jpg (13.13 KiB) Zobrazeno 937 x
Web:https://www.ronsantateresa.com/
Velikost:vzorek Rumfest 2018
Aroma:zvláštní. lihovější, karamelové. mírná nasládlost. (b.1+/3)
Chuť:sladkost 1/3. taková klasická rumová. lihovější. dřevo, karamel. do mýdlova. trocha hrozinek a koňakovosti, kokos, hřebíček. karamely, kakaový bob. (b.1+/4)
Dozvuk:sušší, dřevo a karamel. grepová a pomerančová slupka. (b.0+/2)
Shrnutí:zvláštní styl. něco mi v tom nesedí. (b.0/1)
Body:3+
"lepší jedna recenze nežli pytel keců."

Kobalt
Znalec
Znalec

Příspěvek od Kobalt » 08 led 2019, 20:06

Příležitost:Rumfest 2018, slepé vzorky na doma
Aroma:Spíše hutná, dřevité koření, karamel, skořice, sušený banán, méně sladká.
Chuť:Lehce sladká, jemná a výrazná, dřevité koření, karamel.
Dozvuk:Karamel, vanilka, sladké koření.
Shrnutí:Příjemný jemný méně sladký rum. Spíše ale zapomenutelný.
"Why is is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"

Odpovědět