Plantation Guatemala Gran Añejo Rum

Žiži
Znalec
Znalec

Příspěvek od Žiži » 03 bře 2013, 18:21

Plantation_Guatemala.jpg
Web:http://therumhowlerblog.wordpress.com/rum-reviews/dark-rums/plantation-guatemala-gran-anejo/
Barva:
Alkohol:42 %
Aroma:částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, tmavá čokoláda, kandované a sušené ovoce, mírně kořeněná, sladká
Chuť:částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, tmavá čokoláda, trocha koření, kandované a sušené ovoce, sladký s mírně hořkými tóny dřeva
Dozvuk:poměrně dlouhý, částečně zkaramelizovaný cukr, vanilka, ovoce, tmavá čokoláda, trocha koření, sladký s mírně hořkými tóny dřeva
Shrnutí:styl rumu, který mi velmi sedí, žádná přehnaná sladkost, všechny složky v dobrém poměru, podle toho co jsem našel, tak zrál 3-4 roky v sudech po bourbonu a dozrával ve Francii (firma Cognac Ferrand, dozrávání v sudech po koňaku 4-5 měsíců), jinak barva toho rumu je něco mezi +1 a +2 ;)
Body:90

nok

Re: Plantation Guatemala Gran Añejo Rum

Příspěvek od nok » 18 dub 2013, 19:27

Mohu potvrdit, že jde o opravdu skvělý rum, poznámky nemám, byl degustován v rámci větší degustace kde mimo jiné byla Angostura 1919 nebo Zacapa 23y, Cortez, Kraken, a mnoho dalších. A tento mi chutnal nejvíce, jediné na co si vzpomínám, že jsem v chuti cítil rumové pralinky a trošku kávy možná :)) Doporučuji si Plentejšn vychutnat nejlépe celou sedmičku (nebo i litránek) :))

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 07 pro 2013, 15:21

Barva:
Původ:Guatemala
Aroma:Rumové pralinky, sušené ovoce, sušený banán, rozinky. Nic hutného a těžkého, spíše svěží a ostřejší styl, i když při delším pátrání se objeví ve sklence i něco hlubších kořenitých vůní. (83 b)
Chuť:Chuť je sladce ovocná, pralinková, tělo je trochu tenčí. Vanilka, v dochuti pak vánoční koření a kůže. Slušné. (85 b)
Body:84
Shrnutí:Měl jsem vzorek od kamaráda. Nic co by mě nějak omráčilo, ale vzhledem k ceně dobrý rum. Ovšem musím dodat, že Guatemala umí nabídnout víc. ;)
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

Ghandimaster
New-make
New-make

Příspěvek od Ghandimaster » 02 zář 2015, 08:06

Plantation Gran Aňejo Guatemala.jpg

xenopus
Znalec
Znalec

Příspěvek od xenopus » 02 led 2016, 22:58

Velikost:celá láhev
Barva:
Aroma:Příjemné, sladké, ale nikterak těžké. Štiplavý alkohol. Pomeranče, koření.
Chuť:Vyvážená mezi sladkostí a suchostí, nekomplikovaná. Pomerančová kůra, na pozadí především hřebíček.
Dozvuk:Spíše kratší. Kandované ovoce, pecky ze švestkových křížal. Bourbonová žvejkačka. Vystoupivší dřevěná hořkost poněkud zkazila dojem.
Shrnutí:Rumy skoro nepiju (posh), ale tenhle mi nadprůměrně chutnal. Navíc se chuťově trefil do vánoční atmosféry. Za tu cenu (koupeno v květnu 2013 za 544,-) jsem byl velmi spokojen.
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování

Vagabond
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Vagabond » 06 bře 2016, 12:35

:violin: U tohohle rumu mi všechno hrálo. Láhev bych v domácím baru uvítal.

Měl jsem příležitost dát si tento rum v seriózní restauraci, ve které byly podmínky pro to si ho v klidu vychutnat. I když nejsem do hloubky rumař ale věnuju se převážně brandy, tak Guatemalskej Plantation Gran Anejo mě oslovil. Jeho máslové a krémové tóny obzvlášť, které si užívám u francouzských Armagnaců. Zajímalo by mě, jestli je tohle příznačné pro většinu rumů ve španělském stylu? (to jsem si načetl, jaké je základní rozdělení na francouzský, španělský a britský styl :geek: ).
Ta štiplavost chuti a pálivost byla pro mě naopak zajímavá. Je to možná nezkušenost s více vzorky, ale přesně to mi evokuje u pití tohohle rumu osvěžující pocit.
Druhá otázka pro recenzenty. Kam povede delší zrání podobných rumů? Měl jsem příležitost ochutnat XO varianty Santos Dumont a A. H. Riise a u těch mě ztráta svěží štiplavosti na úkor zjemňující se, převážně sladké chuti zatím spíš odradila.
You say alcoholic, I'll say alcohol enthusiast.

Systém hodnocení

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 06 bře 2016, 14:17

Vagabonde a nechceš se o Armagnacích trochu rozepsat, mě to celkem zajímá, ikdyž jsem tam zatim (míněno ve Francii) nenarazi na nic co by mě chutnalo.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Vagabond
Abstinent
Abstinent

Příspěvek od Vagabond » 06 bře 2016, 14:26

To Radek:
Rád podpořím Cognac/Armagnac sekci tohoto fóra. Jsem těsně před vydáním první recenze Armagnacu. Pokud tě zajímá něco konkrétního a Cognacích/Armagnacích, inspiruj mě dotazem nebo v reakci na zmiňovanou budoucí recenzi :idea:
You say alcoholic, I'll say alcohol enthusiast.

Systém hodnocení

Fileta
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Fileta » 06 bře 2016, 17:02

Z armagnaců jsem pil pouze Janneau VSOP. Travel Free nabízí jeho kompletní řadu, kde jsem koupil zhruba před 2 roky a za mě spokojenost. Zraje v dubových sudech, svým charakterem mi trochu připomínala whisky. Dřevitější chuť, ale ne rušivě nebo hořce.

Radek
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Radek » 07 bře 2016, 15:01

Vagabond píše:To Radek:
Rád podpořím Cognac/Armagnac sekci tohoto fóra. Jsem těsně před vydáním první recenze Armagnacu. Pokud tě zajímá něco konkrétního a Cognacích/Armagnacích, inspiruj mě dotazem nebo v reakci na zmiňovanou budoucí recenzi :idea:
Já bych nerad plevelil vlákno tohohle rumu. Huntere (nebo Nethare) mohu poprosit o vyčlenění těchto příspěvků do samostatného "diskuzního" vlákna Armagnac?

Mě celkem Armagnac vždycky zajímal (člověk má tendenci fandit slabším).... pak jsem párkrát něco (nesystematicky a nahodile) ochutnal, ochutnal jsem i cognac a nebylo to ono.... no a pak jsem ochutnal Talisker.

Takže jsem rád za tuhle příležitost.
Nepochválíš-li se sám, nikdo to za tebe neudělá.

Odpovědět