Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Máte-li náměty, poznámky či nápady k chodu fóra či si chcete jen tak pokecat, sem s tím.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Kobalt »

lalos píše: 20 srp 2022, 15:20 Z dovolené na Balatonu jsem si dovezl maďarskou whiskey Gemenc Red. Je to grain finišovaný v sudech po maďarském červeném víně. Zaujalo mě složení. 60% je kukuřice a 40% triticale (česky žitovec) - kříženec žita a pšenice.
Potkali jste se s tím někdo někdy?
Triticale tu má na poli soused přes ulici. Ale whisky z něho jsem ještě neochutnal...
Naposledy upravil(a) Kobalt dne 22 srp 2022, 07:53, celkem upraveno 1 x.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Uživatelský avatar
nidan
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 5324
Registrován: 16 kvě 2016, 07:32
Bydliště: České Budějovice

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od nidan »

lalos píše: 20 srp 2022, 15:20 Z dovolené na Balatonu jsem si dovezl maďarskou whiskey Gemenc Red. Je to grain finišovaný v sudech po maďarském červeném víně. Zaujalo mě složení. 60% je kukuřice a 40% triticale (česky žitovec) - kříženec žita a pšenice.
Potkali jste se s tím někdo někdy?
tžeba Zuidam s tím taky dělá nějaké věci, i s jinými oblininami
zombice
Znalec
Znalec
Příspěvky: 891
Registrován: 28 zář 2011, 19:31

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od zombice »

Co se týče "whisky" z triticale tak několik německých pokusů je zde na fóru recenzovaných ;)
Uživatelský avatar
xenopus
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1058
Registrován: 01 kvě 2015, 18:00

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od xenopus »

Plus jeden americký.
viewtopic.php?p=39743
„Alkohol je metla lidstva, ale jednotlivcům neuškodí.“ Whiskybase moje bodování
sandrider
Znalec
Znalec
Příspěvky: 658
Registrován: 04 zář 2011, 14:08

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od sandrider »

Neobjednával někdo Lagavulin z donpealo? Vzal jsem jednu láhev a včera přišel email, že objednávku ruší, protože ho nemají.
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Walter »

Nakupoval jsem tam v dubnu tohoto roku. Také Lagavulin (2x 16letou). S potvrzením objednávky přišel e-mail:
Vaše objednávka Donpealo.cz č.xxxxxxxxxx ze dne xx.xx.2022 bude v nejbližším možném termínu expedována přepravní službou WEDO. O termínu doručení budete informováni přepravcem.
Po dalších devíti dnech přišel následující e-mail, tentokrát s omluvou:
[...] Bohužel zboží, které jste si na našich stránkách objednal bylo vyprodáno a nebudeme ho dále naskladňovat. [...]
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Kiwi »

Kluci poraďte s aktuální situací na trhu. Mám pro kamaráda vybrat láhev, kolem tří tisíc. Chutná mu Talisker, Ardbeg, více než třeba Laphroaig. Corry i Uigedal už má.
Co nějaké novinky nebo Distillers Edition co stojí za to? Díky za tipy.
Uživatelský avatar
Kobalt
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 2009
Registrován: 14 led 2015, 16:53
Bydliště: Plzeň
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Kobalt »

Kiwi píše: 16 črc 2023, 22:03 Kluci poraďte s aktuální situací na trhu. Mám pro kamaráda vybrat láhev, kolem tří tisíc. Chutná mu Talisker, Ardbeg, více než třeba Laphroaig. Corry i Uigedal už má.
Co nějaké novinky nebo Distillers Edition co stojí za to? Díky za tipy.
ono za tu cenu máš teď někde i ten Lagavulin 16 :( ... Ardbeg Smoketrails nebo BizzareBQ? Mělo by jich snad být dost a jsou to alespoň novinky. Laphroaig Lore nebo An Cuan Mor? Balvenie 14 yo The Week of Peat? Ono teda když vidím ty ceny nových DE (navíc bez ročníku), tak nejsem nadšen. To je tak všechno co mě napadá, ale nic moc výběr to není.
"Why is that people like you always think you're more ruthless than people like me?"
Walter
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1093
Registrován: 04 dub 2016, 19:34

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Walter »

@Kiwi: Co třeba nějakou míchanou sladovou, např. 18letou/21letou Rock Oyster/Island (Douglas Laing):

https://www.stramis.cz/skotska/wh-rock- ... 6-8--0-7l/

https://www.stramis.cz/skotska/wh-rock- ... 6-8--0-7l/

P. S. Pokud Ardbeg, a Uigeadail a Corryvreckan už ochutnal, asi bych váhal, co lepšího do 3 tis. Kč vymyslet. 10letou Laphroaig v sudové síle? Ale Laphroaig zas nemusí... Nějakou Port Charlotte? Solidní DE od Talisker, která se líbí mně, seženeš i do 2 tis. Kč (např. 2009/2019). Ale co se líbí mně, kamarádovi nemusí...
Uživatelský avatar
Kiwi
New-make
New-make
Příspěvky: 180
Registrován: 30 pro 2012, 20:16

Re: Jakou whisky se chystáte koupit nebo jste koupili?

Příspěvek od Kiwi »

Kluci díky za tipy. K tomu:

Port Charlotte? Nějaký konkrétní tip?

Na Talisker DE jsem se také díval, ale nevěděl jsem který, některé nemají tak nadšené recenze.

Nejvíc jsem se díval na ty zmíněné Ardbegy. Na whiskybase, ale žádné nadšené recenze, tak nevím. Má to k padesátinám, tak jsem chtěl nějakou sázku na jistotu skvělé whisky jako je Uigedail nebo tak.

Balvenie spíše ne, míchanou také ne.
Odpovědět