Pampero Aniversario

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Pampero Aniversario

Příspěvek od Hunter » 09 kvě 2011, 18:57

Pampero Aniversario, venezuelský skvost vyráběný od roku 1963, kdy byl společností Pampero uveden na trh u příležitosti 25. výročí firmy, zraje v dubových sudech 4-6 let, ( a ne 8, jak chybně můžete najít na stránkách některých českých prodejců).Obsah alkoholu je 40%, obsah lahve 0,7 litru.
pampero lahev.jpg
pampero lahev.jpg (24.29 KiB) Zobrazeno 7740 x
Prodává se v pěkném koženém pytlíku, v němž najdete soudkovitou láhev s pečetí s logem firmy. Logo firmy znázorňuje gauča, pasáka dobytka z pampy, odtud pochází také název Pamero.
Pampero logo.jpg
Pampero logo.jpg (9.56 KiB) Zobrazeno 7740 x
Web:http://www.thebar.com/en-us/drinks-by-brand/Pampero.aspx
Barva:
Aroma:Rum Pampero Aniversario je velmi tmavý, v lahvi až mahagonové barvy, ve sklence je přece jen průsvitnější, řekl bych kaštanový odstín.
Opojná vůně se line z lahve už při nalévání. V krásně vyzrálé vůni cítím máslový karamel, tmavou melasu, vanilku, snad trošku dřevo. Úplně láká k napití.
Chuť:V chuti objevíte po prvním až máslovém dojmu karamel, dřevo, kávu, nasládlé koření, dozvuk je krásně hřejivý a kořenitý.
Shrnutí:Dojem a zážitek z jeho vychutnávání je perfektní, vše v tomto rumu je neskutečně lahodné, vyzrálé, harmonické, proto i celkové hodnocení je téměř absolutní, ale nechávám si rezervu pro případ, že bych se setkal s rumem, který by byl ještě lepší.
S Angosturou 1919 nejlepší rum, s kterým jsem měl tu čest se setkat osobně.Hodnotím 95/100.(Korekce z ledna 2012: Skóre pro objektivitu rumového žebříčku změněno na 90/100, jinak platí vše napsané...).
Nejlevěji ho seženete za 600,-Kč v Excalibru nebo za 670,-Kč v Topalkoholu.
Body:90
pampero.jpg
pampero.jpg (31.06 KiB) Zobrazeno 7740 x
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Rumová kolekce na RumRatings

Vivino profil

čolek

Re: Pampero Aniversario

Příspěvek od čolek » 27 čer 2011, 19:57

Huntere nalákals mě, v červenci budu dělat malou objednávku v excaliburu (whisky jako dárek pro tatu), tak tam přihodím i tuto sympatickou lahvinku, zatím jsem pořádně žádný kvalitnější rum neměl, tak budu zvědavý.

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 27 čer 2011, 21:12

Tak snad nebudeš zklamaný, ale věřím,že ne. Já k němu přišel náhodou, když byla před pěti lety potencionální švagrová na dovolené ve Venezuele, no a bylo to v únoru, kdy mám zrovna narozeniny, tak si na mě vzpomněla a přivezla mi Pampero. Já do té doby žádné pořádné rumy neznal, a zrovna takový skvost jako první setkání. Nevěřil jsem, co to může být za pochoutku. Myslel jsem, že je to v Evropě neznámé, pak jsem narazil na tenhle německý obchod http://www.spirituosen-superbillig.com/ ... _2007.html, a byl tam nejoblíbenější a nejprodávanější, pak se stal v roce 2007 i nejlepším rumem světa na nějaké soutěži...no prostě žádná haluz. Ale nemusí to šmakovat každému, uvidíš sám, znáš to, jak to je, každý má jiné chutě.Jsem pak zvědavý na dojmy.Je o něco lepší než Tuzemský Um :D
Žádné ničení planety nevidím, nikdy v životě jsem neviděl a nemyslím, že nějaký vážný a rozumný člověk by to mohl říci. Václav Klaus

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 27 čer 2011, 22:29

Já měl zatím jen nějaké ty tmavé Morgany a Flor de Caňa 3letý, ale to mi přišlo ještě takové slabé. Hádám že to bude podobný rozdíl jak mezi blendy a single malty

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 28 čer 2011, 06:30

Tmavý Morgan není špatný, ale tohle je už Liga mistrů...

Obrázek

Vivino profil

čolek

Příspěvek od čolek » 30 čer 2011, 18:28

tak sem ho tam nenašel :( měli tam různé Pampéra, ale toto ne, dacani :evil:

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 30 čer 2011, 19:02

Škoda, ale však není všem dnům konec, dřív nebo později se dočkáš. ;)

Obrázek

Vivino profil

Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Nethar » 02 črc 2011, 17:58

Alkohol:40 %
Velikost:vzorek
Naslepo:ano
Aroma:klasicky krásně rumová, sladké rozinky, sušený banán, povidla se skořicí, takhle si představuju správný rum
Chuť:hřebíček a Vánoce
Dozvuk:nahořklý cukr, kakao, černá káva
Shrnutí:velmi velmi tmavý, hluboce rumový a skutečný, tohle je prostě rum, ber nebo neber
Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek Obrázek

Króča
Profesionál
Profesionál

Příspěvek od Króča » 23 srp 2011, 18:08

I já měl tu možnost se s tímto Venezuelským "Chavézem" drobet poradovat 8-)

NOS: ze skleničky se line zjevná sladkost, připálený ovocný koláč a taky mírná bourbonovitost a snad i vyzrálejší pomeranče.. vše podtrhává jakási směs koření (opět spíš sladší než pikantní).. místy mi vůně připomínala i nějakou brandy, ale to jen opravdu místy..
JAZYK: až sirupovitá (hustá) sladkost navázaná na flambovanou hrušku přelitou karamelem (podávají v Olomouci v mexické ;) ) koření se začíná vybarvovat do něčeho co znám, ale stále nemůžu určit.. po jazyku se v pozadí rovněž vozí mírná dřevnatost
DOKONČENÍ: opět sladké, ale stává se více dřevěným a občas se objevuje zvláštní kyselost, kterou bych přirovnal asi k tabáku..né ovšem kouř, ale jako když si žvýknete tabák z klasické cigarety.. obecně je to nic moc, ale tady mi to chutná.. je to taková zvláštní štiplavá kyselost, která se projevuje s odezníváním více a více.. no a konečně identifikuji ono koření- je to hřebíček a možná taky muškátový oříšek
CELKEM: tohle je opravdu dobré, sladké a pohodové pití.. myslím že by chutnalo i něžnějšímu pohlaví, což nemyslím nijak zle.. velmi příjemný je finish, který nepatří k nijak silným, přesto se mi líbí možná právě kvůli tomu tabáku.. do teď jsem neměl rumy v podstatě žádné zkušenosti, pokud nebudu počítat Morgana Black a Bacardi Black, kteří mne moc nezaujali.. Takže jsem k tomuto vzorku přistupoval "nezatížen" očekáváním z předchozích zkušeností.. rovněž hodnocení Huntera a Nethara jsem si nechal až po vlastním "rozboru" (jejich hodnocení jsem samozřejmě četl když jej zde uveřejnili, ale to je už nějaká doba ;) ).. pokud by mě někdo požádal o doporučení rumu a já musel, tak tenhle by to byl učitě, jelikož ani nic jiného bych doporučit nemohl.. navíc tenhle kousek si to doporučení zaslouží na plné čáře :clap:
85+ bodů = doporučuji
Obrázek

Hunter
Moderátor fóra
Moderátor fóra
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Hunter » 23 srp 2011, 19:11

Tak to mě moc těší, že vám taky chutnal.

Obrázek

Vivino profil

Odpovědět