investice do Whisky

Obecně o whisky, z čeho a jak pít, apod.
Odpovědět
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Mirek »

Donald píše: 03 led 2022, 12:36 Ahoj všem, rád bych se optal zkušenějších. Jak se vám daří investiční láhve nevypít?
Nevím do čeho investovat, ničemu kromě alkoholu v podstatě nerozumím:)
Musíš mít kontinuálně k dispozici dostatek těch neinvestičních. :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Nethar »

Pokud máš opravdu investiční lahve, tak moc nehrozí, že bys je z dlouhé chvíle vypil :-)
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Donald »

No, zatím jsem s tím pořádně nezačal, mám jen pár dražších kousků, ale spíš přemýšlím zda dokážu opravdu nechat láhve ležet a neochutnat:) S přibývajícím věkem na sobě pozoruju, že mi whisky chutná stále víc :oops:
Mirek
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 1428
Registrován: 06 dub 2011, 11:11
Bydliště: Slavkov u Brna
Kontaktovat uživatele:

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Mirek »

Otázka je, čemu říkáš dražší flaška...on každý má tu hranici tak trochu někde jinde. Pořiď si pár flašek, dejme tomu, za 2000 € a garantuju ti, že si rychle rozmyslíš do nich strkat čenich... :mrgreen:
V každé organizaci je aspoň jedna osoba, která ví, o co jde. Tu je třeba najít a zastřelit.
Žiži
Znalec
Znalec
Příspěvky: 523
Registrován: 15 led 2012, 01:49
Bydliště: Brno

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Žiži »

salam15 píše: 03 led 2022, 15:37
Donald píše: 03 led 2022, 12:36 Ahoj všem, rád bych se optal zkušenějších. Jak se vám daří investiční láhve nevypít?
Nevím do čeho investovat, ničemu kromě alkoholu v podstatě nerozumím:)
Kupujeme jen ty investiční láhve, které by nikdo pít nechtěl ;)
Myslíš Trebitsch?
Uživatelský avatar
Martin2
Znalec
Znalec
Příspěvky: 340
Registrován: 26 úno 2021, 22:41
Bydliště: kousek od HK

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Martin2 »

Donald píše: 03 led 2022, 12:36 Ahoj všem, rád bych se optal zkušenějších. Jak se vám daří investiční láhve nevypít?
Nevím do čeho investovat, ničemu kromě alkoholu v podstatě nerozumím:)
Celkem dobrej dotaz. Řekněme že si obecně občas koupíš nějakej ten kousek dvakrát či víckrát bez ohledu na to jestli je / není / bude... investiční.
No a teď moje situace - jaksi jsem se zasekl s otvíráním jakýchkoliv dalších lahví protože jsem zjistil že bar je plnej - při cca třiceti načnutejch lahvích mě ani ve snu nenapadne / nemám ani chuť zkoušet otevřít nějakou další z těch tří set někde po kredencích. Takže asi tak, možná dopadneš stejně - je to jedna z variant. Ani za rok nedám 30 flašek tvrdýho, to ani omylem - asi bych si jako řešení měl otevřít bar pro veřejnost :idea:

Navíc teď mám fázi kdy mi jede portský, na vánoce jsem si pořídil bednu šesti a zbývaj dvě - hm.. to by mi šlo líp :twisted:
Naposledy upravil(a) Martin2 dne 04 led 2022, 11:14, celkem upraveno 1 x.
nobynoblhoch
Znalec
Znalec
Příspěvky: 363
Registrován: 13 říj 2017, 10:57

Re: investice do Whisky

Příspěvek od nobynoblhoch »

Vedu si poctivou statistiku a prumer je cca 37 lahví za rok odpito :lol: a kupodivu to není o chlastání
salam15
Profesionál
Profesionál
Příspěvky: 3108
Registrován: 20 říj 2011, 11:24

Re: investice do Whisky

Příspěvek od salam15 »

Kdepak 71 % láhve tvrdého týdně není o chlastání, to je lehká degustace prospívající srdci
Übermäßiger Alkoholgenuss schädigt Ihre Gesundheit.
Uživatelský avatar
Nethar
Moudrý administrátor
Moudrý administrátor
Příspěvky: 11789
Registrován: 23 úno 2011, 15:28
Bydliště: Olomouc
Kontaktovat uživatele:

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Nethar »

7 cl denně není málo, nicméně více k tomuto tématu Jan 8, 7
Donald
New-make
New-make
Příspěvky: 95
Registrován: 08 led 2012, 18:58
Bydliště: Brno /Lazniky

Re: investice do Whisky

Příspěvek od Donald »

No, abych odpověděl tak nějak hromadně. Zatím mám jen jednu láhev s cenou nad 20 a jednu nad 10 tisíc. Jinak to dělám tak, že když mi něco hodně chutná, tak si pak koupím ještě jednu pro sebe na pití a druhou schovám do kredence (který je dost malý, což je další limitace). Chápu, že vy berete jako investiční láhev jen dražší speciální láhve. Ale já si tak nazývám i láhve kolem ceny 2000, které jsou dle mého parádní a mohly by porazit inflaci při prodeji třeba za 10 let. No a když bude nejhůř, láhve pak v důchodu vypiju. Jako důchodce už na to mít nebudu a ty láhve pak jako když najdeš.
A co se týká spotřeby alkoholu, jsem jednou nohou alkoholik a výrazně převyšuju vaše čísla:) Střdímému pití zdar
Odpovědět